додому Поточні новини Валерій ЧАЛИЙ: Україну на переговорах у Донецьку представляв лише Кучма

Валерій ЧАЛИЙ: Україну на переговорах у Донецьку представляв лише Кучма

93

14Київ. 24 червня 2014 (ICTV). Українську сторону на переговорах у Донецьку 23 червня представляв лише екс-президент Леонід Кучма. Про це заявив заступник Глави Адміністрації Президента України Валерій Чалий у програмі ”Свобода слова”.

”Я вважаю, що було знайдено цікаве рішення, коли другий Президент України Леонід Кучма включився в цю роботу, і це єдиний представник від Президента. Усі інші перемовники – не українські представники”, – сказав Чалий.

Він уточнив, що участь у консультаціях беруть три сторони: перша – ОБСЄ, друга сторона – посол РФ в Україні Михайло Зурабов, третя сторона – це Україна.

Водночас російські ЗМІ поширили інформацію про те, що голова громадської організації «Український вибір» Віктор Медведчук і народний депутат Шуфрич беруть участь у переговорах нібито за дорученням Президента України Петра Порошенка.

Як повідомив речник інформаційного центру РНБО Володимир Чеповий на брифінгу 24 червня, голова громадської організації «Український вибір» Віктор Медведчук не представляє українську сторону в роботі Тристоронньої контактної групи щодо врегулювання кризи на сході України.

«Медведчук – це не українська сторона. Пан Леонід Кучма представляє Президента України Петра Порошенка. Я офіційно не даю коментар на цю тему, але Медведчук – це буде окрема інформація, ми скажемо, кого представляє Медведчук», – запевнив він. На запитання, кого на переговорах представляє народний депутат від Партії регіонів Нестор Шуфрич, Чеповий відповів: ”Я не уповноважений коментувати це”.

Проте, як повідомляє прес-служба Організації з безпеки і співробітництва в Європі ”у Донецьку Спеціальна Моніторингова місія ОБСЄ зустрілася з ”міністром інформації ”так званої” Донецької народної республіки”, який повідомив місії, що Віктора Медведчука, який раніше обіймав посаду глави Адміністрації колишнього президента Леоніда Кучми, було нещодавно призначено представником від ДНР і так званої ”Луганської народної республіки” на переговорах з урядом за посередництва ОБСЄ”.

Довідково. У Донецьку 23 червня пройшли переговори щодо реалізації мирного плану Президента з урегулювання конфлікту на сході України.

У зустрічі в будівлі облдержадміністрації, зокрема взяли участь Л.Кучма, двоє представників ОБСЄ, у тому числі спеціальний представник діючого голови ОБСЄ Хайді Тальявіні, а також М.Зурабов, В.Медведчук, один з лідерів терористичної організації ”ДНР” О.Бородай та О.Царьов.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я