додому Поточні новини В Україні в квітні 2013 р. індекс споживчих настроїв збільшився на 5,1...

В Україні в квітні 2013 р. індекс споживчих настроїв збільшився на 5,1 пункту – до 86,4

92

5В Україні в квітня 2013 р. індекс споживчих настроїв (ІСН) збільшився порівняно з березнем на 5,1 пункту і склав 86,4. Про це свідчать дані дослідження споживчих настроїв в Україні, яке щомісяця здійснює GfK Ukraine.

Оцінка поточного становища дорівнює 86,2, що на 8,3 пункту краще за показник, який був зафіксований у березні.

Очікування розвитку економіки покращилися на 2,9 пункту до 86,4.

У квітні покращився індекс очікувань громадян України за динаміки безробіття: відповідний індекс дорівнює 135,1, що на 2, 6 пункту менше, ніж у березні.

Однак погіршилися інфляційні очікування: відповідний індекс дорівнює 187,4, що на 5, 3 пункту перевищує березневий показник.

З іншого боку незначно виріс оптимізм українців щодо курсу гривні протягом найближчих трьох місяців: індекс девальваційних очікувань втратив 0,8 пункту до значення 125,9.

У квітні були зафіксовані такі ключові тенденції: істотне поліпшення погодних умов у квітні порівняно з березнем призвело до поліпшення споживчих настроїв, в першу чергу в регіонах, де погода у березні була найгіршою з-за цього фактора і на тлі передсвяткових інфляційних очікувань найбільше зріс індекс доцільності робити великі закупівлі; істотно покращилися настрої в Києві та інших великих містах, а також серед громадян з доходами вище середнього.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я