додому Поточні новини В Мін’юсті створено робочу групу для вдосконалення кримінально-процесуального законодавства

В Мін’юсті створено робочу групу для вдосконалення кримінально-процесуального законодавства

174

10Київ. 25 червня 2014 (УНІАН). В Міністерстві юстиції України створено спеціальну робочу групу для вдосконалення кримінально-процесуального законодавства. Про це заявив заступник Генерального прокурора України Віталій Касько під час зустрічі з міжнародними експертами Ради Європи.

«В Україні активно триває комплексний процес реформування системи кримінальної юстиції, що слугуватиме надійним інструментом захисту прав і свобод людини та громадянина, як це і повинно бути в демократичній правовій державі», – зазначив Касько.

За його словами, «питання того, наскільки ефективно працює КПК – це здебільшого питання імплементації». На думку Каська, зміни до чинного Кримінального процесуального кодексу потрібні, але вони повинні бути узгодженими, комплексними і мати єдину мету – бути спрямованими на посилення змагальності процесу і захист прав людини.

Як поінформував Касько, в Міністерстві юстиції України створена спеціальна робоча група, метою якої є внесення пропозицій щодо вдосконалення кримінально-процесуального законодавства.

«Серед позитивних досягнень Кодексу 2012 року – постійне зростання кількості кримінальних проваджень, які закінчуються укладенням угод, відхід від формалізованого підходу щодо початку досудового розслідування, відповідальність прокурора за результати розслідування як процесуального керівника тощо», – наголосив Касько.

В той же час заступник генерального прокурора відзначив і важливість зміни самосвідомості правозастосовців, в першу чергу правоохоронців, а також потребу в навчанні прокурорів через неналежну їх підготовку до реалій нового кримінального процесу.

«Існує серйозна потреба провести навчання прокурорів. Такі навчання дадуть відчутний результат в поєднанні з реформою прокуратури», – висловив переконання Касько.

Експерти Ради Європи, в свою чергу, подякували за надання вичерпної інформації. Підсумовуючи дискусію, радник з правових питань проекту «Підтримка реформи кримінальної юстиції в Україні» Божена Маланчук висловила сподівання обговорити тему впровадження нового КПК більш детально з представниками як Генеральної прокуратури, так і з практикуючими прокурорами, які стикаються із щоденними проблемами в ході виконання своїх обов’язків.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я