додому Поточні новини Україна звітувала ООН про покращення, а правозахисники все зіпсували!

Україна звітувала ООН про покращення, а правозахисники все зіпсували!

152

68-9 липня 2013 року  Україна звітувалася в ООН  щодо дотримання в державі громадянських та політичних прав.  Зрозуміло, що урядова доповідь містила усі «покращення», які відбувалися в Україні протягом останніх років. Це і  «покращення» судової системи, і «покращення» боротьби з дискримінацією, «покращення» діяльності правоохоронних органів і багато…  багато інших «покращень».

Правозахисники своїми виступами і звітами створювали дисонанс в цьому глибокому «покращенні» . Вони вказували про  системні проблеми, які є в цих покращених сферах. Зокрема було зазначено про суттєві проблеми із незалежністю судової системи, із по суті «мертвим» законом щодо протидії та боротьбу із дискримінацією, щодо проблем, які виникають в міліції, адвокатській сфері та в прокуратурі.

Члени Комітету ООН задавали українській делегації багато конкретних запитань на які в уряду не було відповіді. І найчастіше у своє виправдання наводилася інформація про певні успіхи, які в більшій мірі були досягнуті саме громадянським суспільством, а не завдяки державній владі.

Як приклад, можна навести відповідь урядової делегації щодо ефективності захисту прав людей з інвалідністю.  В ній зазначалося, що взірцями такого захисту є судова справа щодо відстоювання прав дітей інвалідів, які пересуваються у візку з електричним приводом, а також справа Д. Жарого щодо доступності аптек.  Водночас державні органи в цих випадках виступали більше порушниками прав людей з інвалідністю і тільки завдяки наполегливості цих людей і підтримки їх зусиль правозахисними організаціями ці успіхи стали можливими.

Кінцевий текст рекомендацій ООН, які будуть надані нашій країні з метою виконання своїх міжнародних зобов’язань у сфері громадянських та політичних прав має бути опублікований 26 липня 2013 року.  Найімовірніше вони будуть досить жорсткими. Сподіваюся, що уряд зробить певні кроки для виконання рекомендацій направлених на вирішення найгостріших проблем з правами людини в Україні.

Проте враховуючи ставлення держави до рекомендацій міжнародних інституцій, зокрема ООН, мало віриться у те, що це призведе до суттєвого поліпшення ситуації з правами людини в Україні.

P.S. Запис звіту урядової делегації України в ООН і відповіді на питання членів комітету ООН можна знайти тут.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я