додому Поточні новини У ВР зареєстровано законопроект про запровадження електронного голосування на виборах Президента

У ВР зареєстровано законопроект про запровадження електронного голосування на виборах Президента

224

8Подія. Народний депутат Віктор Балога зареєстрував у Верховній Раді проект закону про внесення змін та доповнень до Закону України ”Про вибори Президента України”(щодо запровадження електронного підрахунку голосів виборців). Як повідомляється на сайті парламенту, відповідний законопроект внесено 17 вересня.

У прес-службі партії «Єдиний центр» повідомили, що автор законопроекту пропонує законодавчо затвердити електронне голосування на виборах Президента.

Зокрема, як вважає депутат, максимально спростити процес встановлення результатів голосування та забезпечити їх достовірність необхідно за допомогою електронних виборчих скриньок. Такі програмно-апаратні комплекси забезпечать автоматизоване приймання, розпізнавання і підрахунок виборчих бюлетенів, формування та друк протоколу про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці, збереження на мобільному носії інформації про результати голосування та її передачу виборчим комісіям вищого рівня, йдеться у пояснювальній записці Балоги до його проекту закону.

Згідно з законопроектом, електронна виборча скринька складатиметься із скануючого пристрою, який встановлюється на напівпрозорій скриньці, і комплекту периферійного обладнання, яке забезпечує друк протоколів дільничної виборчої комісії, взаємодію між обладнанням, передачу даних.

Електронні виборчі скриньки пропонується не встановлювати на виборчих дільницях, в яких до списку виборців внесено менше 20 виборців, а також на спеціальних виборчих дільницях за виключенням стаціонарних лікувальних закладів та установ кримінально-виконавчої системи. Оскільки на кожній такій виборчій дільниці встановлюватиметься в середньому 2 електронні виборчі скриньки, а вартість однієї, за попередніми висновками, може становити близько 6 тис. грн.

Реалізація положень цього закону, у разі його прийняття, потребуватиме до 400 млн грн фінансових витрат державного бюджету України.

Балога переконаний, що застосування автоматизованого підрахунку голосів виборців дозволить забезпечити більш реальне вираження волі народу та суттєво зменшити кількість зловживань та помилок при підрахунку голосів виборців. Водночас це забезпечить оперативне оприлюднення достовірних результатів голосування на виборах Президента України, створить передумови для прозорої та чесної організації та проведення усіх наступних загальнодержавних та місцевих виборів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я