додому ПОЛІТИКА ​ТОМ КУПЕР. ВІЙНА В УКРАЇНІ, 8 СЕРПНЯ 2023 РОКУ: СТАРОМЛИНІВКА

​ТОМ КУПЕР. ВІЙНА В УКРАЇНІ, 8 СЕРПНЯ 2023 РОКУ: СТАРОМЛИНІВКА

478

Короткий звіт Тома Купера про оперативну ситуацію в районі Старомлинівки. ЗСУ потроху просуваються далі на південь, наша артилерія невтомно нищить окупантів.

Опубліковано 8 серпня 2023 року о 13:51 за Києвом

Привіт усім!

Даруйте, я все ще надто зайнятий роботою і життям, тому не встигаю дописати розповідь про українські ракети «Storm Shadow» чи навіть підготувати детальний огляд. Крім того, думаю, зараз не варто описувати події на певних ділянках фронту детально: досить зазначити, що в деяких районах (зокрема й там, де цього не сподівалися) «справи йдуть краще, ніж добре».

Словом, ось вам «іще один коротенький» огляд за сьогодні, у ньому зосередимося на районі Старомайорське-Старомлинівка.

Насправді повідомлення звідси скупі й уривчасті, тож дещо з написаного далі буде непросто зрозуміти — уважно дивіться на мапу, це може допомогти.

Власне кажучи, тут потужно наступає українська морська піхота (задіяно три бригади, посилені принаймні трьома батальйонами бронетехніки та щонайменше чотирма підрозділами безпілотників) за надійної підтримки 19тої ракетної та 55тої артилерійської бригад (червоно-жовтими «вибухами» на мапі вище позначено райони, які українці обстрілюють уже два дні).

Ходять чутки, що 19та і 55та бригади так вчистили російській 305тій артилерійській бригаді, що вона втратила майже все важке озброєння і мусила втікати із зони ураження (десь на південь від Старомлинівки).

Зауважте, що в цій війні провідну роль відіграє артилерія, вона надзвичайно важлива. Тому для загальної ситуації на цій ділянці фронту це означає тільки одне: у росіян великі проблеми.

Так, рештки російської 60тої мотострілецької бригади досі тримають якісь позиції в Урожайному, але: два дні тому кілька її підрозділів дали драла в бік Завітного Бажання. Те саме можна сказати про 247й полк ВДВ: десь тиждень тому українці його розчавили, однак уцілілих було швидко перегруповано й відправлено назад в Урожайне. Вчора дехто з них уже втік на південь, але дехто досі воює.

Росіяни намагаються відбиватися за допомогою планеруючих боєприпасів «ланцет» і вертольотів Ка52 — жодних сумнівів, це неприємні штуки. Схоже, у цьому районі ЗСУ не мають вантажівок SupaCat із пусковими установками ракет ASRAAM, а ще їм явно бракує засобів радіоелектронної боротьби.

Разом з тим, є вагомі ознаки того, що командування 5тої загальновійськової армії росіян вирішило здавати Урожайне: принаймні, туди припинили постачати підкріплення. Натомість, приблизно чотири бригади росіян розташувалися по лінії від Ремівки на заході через Старомлинівку до Керменчика і НЕ використовують жодної своєї роти для контрнаступів чи посилення двох побитих підрозділів, які з останніх сил тримаються на півночі.

А це означає, що насправді росіяни вже не сподіваються ані утримати це селище, ані витягти звідти 60ту мотострілецьку бригаду чи 247й полк ВДВ: вони просто намагаються виграти час, щоб краще підготуватися до оборони і замінувати райони далі на південь.

Оригінал 

Переклад: Микола Ковальчук

Редакція: Ростислав Семків

Джерело тут

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я