додому ПОЛІТИКА Том КУПЕР: ВІЙНА В УКРАЇНІ, 18 березня 2024

Том КУПЕР: ВІЙНА В УКРАЇНІ, 18 березня 2024

637

ЗАХІДНИЙ ЛУГАНСЬК

Тривають бої навколо Табаївки, Тернів та на південний захід від Кремінної, але територія не перейшла з рук в руки.

Під Синьківкою 14-та бригада знищила російський зенітно-ракетний комплекс поблизу Синьківки…

Також 14-та знищила 152-мм самохідну гармату…

З’явилася добірка обстрілів 45 артилерійської бригади по російських цілях під Кремінною…

Знищено російський 240-мм міномет СП…

На південь від Тернів знищено буксирувану 152-мм гармату.

За кілометр на схід від Тернів – бойове зіткнення з російською піхотою…

У лісах на захід від Кремінної атаковано російську МТ-ЛБ і піхоту.

Україна змогла придбати за допомогою краудфандингу єдиний у своєму роді гелікоптер Blackhawk, який свого часу був на озброєнні. Було повідомлення про те, що “Блекхок” був збитий за 1700 метрів від російського кордону, але згодом це повідомлення було доповнене, щоб ідентифікувати літак як Мі-24 через схему забарвлення і хвостовий гвинт. А Україна заявляє, що тепер має на озброєнні два “Блекхока”, ймовірно, додавши другий за рахунок пожертвування в листопаді минулого року…

Місяць тому бої навколо Табаївки…

БАХМУТ

Україна будує та ремонтує оборонні позиції навколо та в усіх околицях Часів Яру. Це включає в себе мінно-вибухові загородження. Росія використовує артилерію та авіаудари для руйнування оборонних позицій та знищення багатоповерхівок. Наземні бої в основному обмежувалися селищем Іванівське. Росія втратила Т-90, 3 БМП та шість машин забезпечення. Цією ціною та невідомою кількістю життів російські війська змогли просунутися до центру селища.

Панорамний знімок, зроблений у вересні 2021 року, коли в Бахмуті та Іванівському були будинки та дерева. Не соромтеся збільшувати та зменшувати масштаб, щоб побачити, яким було життя до російського звільнення. Це саме те місце, де Україна має підвищений спостережний пункт. На сході ви можете побачити Бахмут. На південному сході та півдні – Іванівське. Звідси можна спостерігати за усіма пересуваннями від Бахмута до Іванівського, а також бачити усі бойові дії всередині Іванівського. Цей спостережний пункт неодноразово ставав мішенню артилерійських та авіаударів.

На південь від Бахмута 92-га бригада застосувала кілька безпілотників для знищення Т-72…

ГРАФІК: На захід від Горлівки російська піхота потерпає від атак безпілотників.

Два тижні тому був зупинений великий наступ російських військ на Кліщіївку. На цьому відео зафіксовано 15 одиниць техніки, які були підбиті…

АВДІЇВКА

Будні починаються з обстрілу. Однієї ночі північна частина Тоненького постраждала від термобаричних вибухів ТОС-1А. Якщо росіяни можуть запускати свої безпілотники, то вони здійснюють свої атаки. Але 70% з них не можуть літати через українську РЕБ або через те, що російські підрозділи безпілотників знаходяться близько один до одного і не знають один про одного. Через це два оператори на одній частоті можуть отримувати однакові сигнали від одного і того ж безпілотника, і тоді інший безпілотник зазнає аварії. Через труднощі з керуванням безпілотниками росіяни не можуть просто обстрілювати українську позицію, поки вона не розвалиться, як вони це робили під Мар’їнкою чи на дачах на північ від Авдіївки.

Більшість росіян на передових позиціях скупчилися в підвалах. Зв’язок між підрозділами поганий. Один підрозділ може отримати наказ про штурм через три години, і він повинен організувати його, майже не маючи часу на розвідку чи планування. Іноді це буде кінний штурм. Вони саджають десяток чи більше солдатів на транспортні засоби, тому що ніхто не хоче бути всередині під час обстрілу, і майже гарантовано, що вони будуть обстріляні з безпілотника. Коли це станеться, вони не хочуть опинитися в пастці, якщо машина почне горіти. Якщо ви перебуваєте зовні, ви можете навіть встигнути скотитися з машини, що рухається, якщо побачите, що наближається дрон. Але не завжди люди бачать безпілотник, коли він наближається. Коли машина підбита або знищена, ті, хто вижив, намагаються знайти укриття, але українські безпілотники продовжують полювання. Безпілотники знищують будь-яку пошкоджену машину і шукають будь-якого росіянина, якого вони знайдуть поруч з укриттям. Якщо вони підлетять досить близько до українських позицій, українська піхота може добити останнього одного-двох російських солдатів.

Якщо це наземний штурм, причому великий, то українська артилерія і міномети обстрілюють групу, щоб розбити її рух і змусити шукати укриття. Якщо це невелика група, або велика група була перетворена на маленьку артилерією, тоді українські безпілотники полюють за тими, хто вижив.

Не можна сказати, що росіяни ніколи не просуваються вперед, навпаки, вони просуваються. Минулого тижня два танки М-1 були підбиті більш дорогими російськими безпілотниками, і росіяни просунулися в південну частину Бердича. В якийсь момент їх бачили майже в усій Орлівці. Вони зайняли східну половину Тоненького і тоненьку смужку лісу на північ від села. Але Україна завжди контратакує артилерією, і завжди роями безпілотників, а іноді і технікою. Потім піхота змітає останніх розсіяних росіян. Українці не завжди займають територію, яку вони зачищають. Іноді вони просто звільняють її від росіян, а потім відходять на інші оборонні позиції. Щоразу, коли росіяни накопичують сили, українці намагаються вибити їх, і їм доводиться починати все спочатку. За кілька днів або тижнів Росія здобуде ще одну вулицю або лісосмугу, але ціною великих втрат.

За останній тиждень, лише на відео, переглянутих Perpetua під Авдіївкою, росіяни втратили 5 Desertcross 1000-3 (китайських гольф-карів), 22 БМП, 11 БТРів, 2 Т-72, 1 240-мм міномет СП, 1 152-мм гаубицю СП, 2 МТ-ЛБ, 2 машини забезпечення та вантажівку з протимінною захисною плівкою. Після втрати танків М-1 минулого тижня, українці втратили лише вантажівку та М113, який був захоплений після того, як був знерухомлений у воронці від вибуху бомби раніше.

Важко оцінити втрати серед особового складу. Окрім загиблих від атак росіян, відбулася друга атака ТОС-1А на позиції української 23-ї бригади на північ від Степового, а артилерійські та авіаційні удари по українських позиціях завдавалися щодня.

Росія заявила про захоплення Невельського, невеликого села на півдорозі між Авдіївкою та Мар’їнкою. Це не так, але через цю заяву російські війська продовжуватимуть наступати доти, доки воно не буде захоплене, щоб компенсувати свою брехню…

На північ від Степового 23-тя бригада полює на росіян в окопах…

Чотири російські БТРи почали штурм по дорозі зі Степового на Бердичі. Один з них був знищений одразу за селом. Ще два були знищені через кілометр вздовж південної околиці села. Останній просунувся ще на кілометр до берега річки, де його знищив “Бредлі”. Потім “Бредлі” обстрілював піхоту, поки вона не була знищена. Загинуло 35 росіян, а в документах була вказана дата мобілізації – 5 березня 2024 року…

Вид зсередини “Бредлі”…

Кілька російських автомобілів знищені безпілотниками 47-ї бригади…

53-тя бригада змушує російську техніку бігти в рукавичці, щоб дістатися до Тоненького. Два з цих ударів припадають на північну дорогу села…

Коли російський штурм зазнає поразки, безпілотники знімають вцілілих…

Російський БТР в’їхав у воронку від бомби і був знерухомлений. Його добив безпілотник…

Двоє бійців 47-ї бригади обороняються від сімох росіян, які атакували їх два тижні тому…

Один росіянин пише про свій досвід і радіє, що Україна бореться за деякі села, тому що це дає Росії можливість перемолоти їх у ближньому бою. Але багато росіян сидять у підвалах розбомблених будинків і не мають жодного уявлення про розташування сусідніх підрозділів. Штурми проводяться без розвідки і без достатнього часу на підготовку…

Росіянин коментує їзду вночі без світла. Чесно кажучи, я вражений тим, як багато російських і українських транспортних засобів їздять з увімкненими фарами, бачачи ворожі сили. Це не повинно бути нормою. Потім росіяни обговорюють українські безпілотники, які вони знайшли неушкодженими…

І так далі…

***

МАР’ЇНКА

Бойові дії на цій ділянці були не такими інтенсивними, як у попередні тижні. Під час однієї атаки на захід від Мар’їнки Росія втратила три танки і три БМП. Пізніше Т-90 був пошкоджений безпілотником. Георгіївка, що на захід від Мар’їнки, зазнала авіаударів, вибухів ТОС-1А та ударів з РСЗВ.

Російська атака на Новомихайлівку з півночі була зупинена до того, як вона дійшла до села, після того, як було знищено 5 БМП і МТ-ЛБ. Пізніше Україна втратила Т-62, а саме селище було обстріляне авіацією, артилерією та ТОС-1А. Але всі позиції в цьому районі були утримані.

На північ від Побєди російський наступ зупинено…

Танк Т90 знищено кількома українськими безпілотниками…

Знищено ТОС-1А…

Під Новомихайлівкою відкинуто російську піхоту.

У 45 км за лінією фронту атаковано три українські вертольоти…

Коли російську техніку знерухомлюють, її добивають безпілотники…

***

ЗАПОРІЖЖЯ

Росія відвоювала трохи території під Вербовим, але Україна взяла там полоненого.

На північний захід від Вербового знову бої…

За 25 км на південь від Урожайного знищено російський зенітно-ракетний комплекс…

За 20 км на захід від Токмака знищено ще один російський зенітно-ракетний комплекс…

33-хвилинне відео про оборону Роботиного. Для України занадто небезпечно пересуватися автотранспортом в цьому районі, тому піхота змушена долати понад 10 км, щоб дістатися до своїх позицій. Тут немає жодного цілого будинку, але на 6:56 показано курча, яке виживає самотужки.

Через безпілотники та обстріли периметр навколо Роботиного тонкий, а в самому селі дуже мало людей. Якщо росіяни починають масштабний штурм, то українська артилерія та міномети завдають перших втрат і збивають темп атаки. Потім безпілотники знищують вцілілу техніку та піхоту. За необхідності, невеликі українські піхотні підрозділи добивають останню російську піхоту. Вони регулярно зачищають село, щоб переконатися, що росіяни не проникли всередину.

Якщо безпілотники помічають невеликі склади боєприпасів, що залишилися від боїв після контрнаступу, піхота збирає їх і привозить назад.

Раніше вони сміялися з того, що росіян змушують воювати за мобілізацією, тепер вони розуміють, що перебувають у такій самій ситуації, і кожен має зробити свій внесок…

***

ХЕРСОН

Корабель був викинутий на лівий берег лиману під час прориву Каховської дамби. Росіяни перетворили його на спостережно-контрольний пункт. Україна перетворила його на мішень…

Російську піхоту атакують безпілотники, коли вона шукає укриття в будинках, що ледве стоять…

35-та бригада морської піхоти демонструє свою роботу та просить про допомогу у зборі коштів…

***

ВТОРГНЕННЯ РОСІЙСЬКИХ ВІЙСЬК НА УКРАЇНСЬКИЙ КОРДОН

Три російські підрозділи, які воюють на боці України, перетнули кордон у трьох місцях. Відеозаписи свідчать, що вони втратили щонайменше вісім одиниць техніки.

Вільні російські сили, що воюють на боці українських військових, здійснили найбільший транскордонний рейд до Курська та Бєлгорода з танками та іншою технікою. Вони заявили, що хочуть здійснити свій власний вибір під час фейкових виборів у Росії…

БТР “Вільної Росії” обстрілює 30-мм гарматою російський блокпост у Грайвороні…

Знищено БТР…

Танк “Вільної Росії” обстріляв російські позиції…

Знерухомлено танк Вільної Росії…

Знищено або пошкоджено іншу техніку Вільної Росії…

Російський танк у Казинці, за 15 км від Росії, руйнує будинки цивільних, імовірно, для того, щоб прикрити сили “Вільної Росії”…

Є повідомлення про те, що вертольоти перекинули російські війська до Казінки…

Сибірський батальйон “Вільної Росії” складається з представників національних меншин, які прагнуть незалежності від Росії…

Це відео з Telegram показує втрати “Вільної Росії” в районі Грайворона…

https://t.me/operational_prostor/257

У дописі йдеться про те, що руйнування тут сталися внаслідок обстрілу…

Нові повідомлення про обстріли…

КАМПАНІЯ СТРАТЕГІЧНОГО БОМБАРДУВАННЯ

Доходи російської нафтогазової галузі в січні впали порівняно з попередніми місяцями, і страйки на нафтопереробних заводах вплинуть на їхні доходи, навіть якщо деякі пошкодження будуть тимчасовими. Сталеливарні заводи, заводи з виробництва двигунів та інші виробничі об’єкти також постраждали останнім часом. Однією з проблем, яку Україні необхідно вирішити, є збільшення кількості та точності російських авіаударів, які зараз регулярно скидають 1500-кілограмові бомби та кілька менших бомб з кожного літака. Якщо Україна зможе знайти спосіб ефективно вражати російські аеродроми, вона нейтралізує один з найбільших російських активів, що залишився.

Передвиборчий білборд говорить: “Стабільність!”…

Це вже щонайменше четвертий випадок удару по нафтових об’єктах у Нижньому Новгороді. Через кілька годин після нападу нафтопереробний завод все ще горів. Цей завод переробляє 5,8% російської нафти, і половина його виробничих потужностей була зупинена…

Погляд робітника вранці…

Наступного дня загинув ще один керівник “Лукойлу”…

Безпілотники завдали удару по резервуарах в Орлі…

Безпілотники завдали удару по нафтопереробному заводу під Калугою…

Український танк підбив безпілотник “Ланцет” у тилу бойовиків.

За 800 км від дружньої території українські безпілотники атакували нафтопереробний завод у Сизрані…

За 100 км від Сизрані атаковано Новокуйбишевський нафтопереробний завод. В одному з повідомлень говориться, що пожежу вдалося загасити…

За 150 км на південний схід від Москви обстріляли нафтопереробний завод у Рязані…

Росія заявляє, що п’ять безпілотників завдали удару по місцевому заводу за 290 км від лінії фронту, але конкретних подробиць немає…

З’явилося повідомлення, що аеродром у Таганрозі та будівлі, пов’язані з ремонтом А-50 та інших літаків, знову піддалися атаці…

Понад 40 безпілотників атакували об’єкти у Воронежі. Щонайменше один з них був збитий…

За 290 км від дружньої території на нафтопереробний завод у Слов’янську-на-Кубані в Краснодарі потрапили п’ять безпілотників, за даними російських ЗМІ, або всі безпілотники були збиті, за даними російських ЗМІ. Судіть самі…

В аеропорту Домодєдово під Москвою було збито або зіткнулися кілька безпілотників. На цьому відео видно, як дрон врізається в склад електронної комерції за 11 км на захід від аеропорту. На момент написання цієї статті не повідомлялося про те, що це були за цілі і чи були якісь пошкодження…

Доходи Росії від експорту енергоносіїв впали на 10% у січні порівняно з груднем. Світ все ще потребує російської нафти і газу.

***

РОСІЯ

Удар птаха спричинив пожежу на транспортному літаку. Коли відвалився двигун, літак розбився, загинуло 15 осіб…

https://www.themoscowtimes.com/2024/03/12/russian-military-transport-plane-crashes-in-flames-northeast-of-moscow-a84424

На російських виборчих дільницях періодично відбуваються акти вандалізму та пожежі. Якщо так триватиме й надалі, вони можуть не визначити, хто переміг на виборах…

Мені подобається, як він закриває завісу після перевірки з поваги до їхнього приватного життя…

Чоловік з великими знаннями про російський народ розмовляє з колегою-чехом. Раніше він думав, що 10% росіян сумісні з Європою. Тепер він вважає, що ця цифра наближається до 5%, навіть серед тих, хто жив на заході…

https://cnn.iprima.cz/normalnich-rusu-je-jen-pet-procent-demokracie-tam-nebude-ani-po-putinovi-rika-hrabal-krondak-427029

Україна заявляє, що два літаки А-50 були критично пошкоджені в результаті атаки безпілотника над Таганрогом минулого тижня…

У Підмосков’ї згорів склад.

Росія використовує глушилки в Калінінграді. Якою б не була причина, це впливає на рух цивільного транспорту…

На початку березня Росія заборонила експорт бензину на шість місяців для стабілізації внутрішніх цін. Ця заборона не поширюється на нафту, природний газ та інші енергоносії…

https://www.reuters.com/business/energy/russia-bans-gasoline-exports-6-months-march-1-2024-02-27/

УКРАЇНА

47-ма бригада очолила український наступ на Роботине і була відповідальною за більшу частину наступальних успіхів у цьому районі, хоча й не без втрат особового складу та техніки. Потім її відправили захищати основний маршрут російського наступу через Степове, що вона успішно зробила, використовуючи бойові машини піхоти M2/M3 Bradley американського виробництва як основний компонент цієї оборони. Проте не обійшлося без проблем. Була проведена непродумана контратака, проти якої не тільки виступило керівництво середньої ланки бригади, але й відмовилося брати в ній участь. Атака була проведена, незважаючи на скарги, і призвела до великих втрат, які Україна не може собі дозволити. Постійні втрати без заміни призвели до нестачі піхоти, і бригада відправила вперед підрозділи підтримки та артилерії, які діяли як піхота, хоча вони не мали відповідної підготовки. За короткий час майже весь особовий склад артилерійського дивізіону загинув після використання в якості піхоти.

Первісний командир був замінений у вересні. Його заступник був звільнений у січні. Третій командир був звільнений цього місяця. Нинішній командир походить з 56-ї бригади, яка воювала на північному фланзі Бахмута. …

Росіяни влучили в Одесу ракетою “Іскандер”. Коли було достатньо часу для прибуття гуманітарних працівників, росіяни відправили ще одну ракету. Повідомляється про 20 загиблих і 75 поранених. Протягом останнього місяця місто майже щодня зазнавало ударів безпілотників або ракетних обстрілів… 

https://www.ukrinform.net/rubric-ato/3840411-missile-attack-on-odesa-20-killed-73-wounded.html

Суми були атаковані безпілотниками…

На півдні України шукають безпілотники…

За одним із повідомлень, минулого тижня були знищені носії боєприпасів, але не сама батарея “Патріотів”…

***

ДИПЛОМАТІЯ

Політики прагнуть влади з різних причин, але якщо лідерів у демократичних країнах не обирають, то вони мають мало влади. Тому не дивно, що внутрішня політика може бути пріоритетнішою за міжнародну. Для країн, що межують з Росією та Білоруссю, загроза їхньому існуванню завжди є основною внутрішньою проблемою, тому російська загроза є внутрішнім пріоритетом. Для Орбана дешеві російські енергоносії важливі для його внутрішньої бази, і він може використовувати вимоги ЄС і НАТО щодо одностайності для поступок у питанні санкцій за свої недемократичні дії.

У Словаччині понад 50% виборців підтримують Росію, і прем’єр-міністр також може мати на неї зуб. Про США раніше говорили, що внутрішня політика зупиняється на краю води, і це часто було правдою під час холодної війни, коли існувало занепокоєння щодо ядерного армагеддону і поширення комунізму. Але загроза з боку Росії не така сильна, як радянська загроза, а авторитарна фракція в Республіканській партії не тільки приєднується до Орбана, але й перебуває в унікальному становищі, щоб використовувати інструменти демократії проти самої себе.

У червні 2022 року Макрон говорив про небезпеку приниження Росії, але ультраправа партія Ла Пен лідирує в опитуваннях. Ла Пен має репутацію друга Путіна, а Макрон раптово став запеклим захисником України, щоб створити чітке розмежування між собою як рятівником Європи і демократії та Ле Пен як ще одним авторитарним політиком. Щоб звести до мінімуму цю різницю, Ле Пен зробила свій власний поворот і звинуватила Росію у вторгненні в Україну, одночасно виступаючи за повагу і підтримку України. Вона пояснила мотивацію своїх заяв, сказавши: “Або ви за Макрона, або вас звинувачують у тому, що ви за Путіна”.

Після того, як Макрон заговорив про введення військ НАТО в Україну з небойовою роллю, кілька країн НАТО висловили свою незгоду. Деякі країни переглянули свою позицію і підтримали введення військ НАТО в Україну з небойовою роллю. Президент Чехії зазначив, що після вторгнення Росії в 2014 році 15 країн НАТО розмістили в Україні 1000 військовослужбовців, які тренують українську армію. Міністр закордонних справ Польщі заявив, що війська НАТО в Україні не є чимось неймовірним. Росія заявила, що будь-які війська НАТО в Україні є законними цілями.

Це не є безпрецедентним в історії. Близько 3 000 радянських і 320 000 китайських військовослужбовців перебували в Північному В’єтнамі під час американської версії війни у В’єтнамі. Слід також зазначити, що 16 радянських і 1 100 китайських солдатів загинули і ще 4200 китайців були поранені в цьому конфлікті.

Макрон підкреслив, що “ми не можемо дозволити собі встановлювати для себе обмеження перед обличчям ворога, який не встановлює жодних обмежень“. Як стало відомо з витоків розмов німецьких генералів, французькі і британські технічні фахівці вже приїжджають в Україну для завантаження даних про цілі для ракет Storm Shadow і SCALP, співробітники ЦРУ США укомплектовують пости спостереження і прослуховування на території України протягом всієї війни, а міністр закордонних справ Польщі заявив, що війська НАТО вже перебувають в Україні, не уточнивши при цьому, до якої країни належать ці війська і яку діяльність вони здійснюють.

Якою б не була мотивація такої еволюції умонастроїв, сподіваємось, що вона призведе до більших зобов’язань щодо військового виробництва. Чим більше боєприпасів і обладнання матиме Україна, тим менше буде втрачено життів українців і членів НАТО…

У цій статті перераховані позиції декількох країн щодо питання про відправку військ в Україну. Вперше опублікована 29 лютого, але з того часу кілька разів оновлювалася…

Коли ви маєте справу з 75 мільярдами доларів допомоги, іноді випускаєте з уваги кілька сотень мільйонів доларів. Виявивши, що кілька контрактів були укладені в межах бюджету при наданні допомоги Україні, США з’ясували, що вони все ще мають 300 мільйонів доларів санкціонованої допомоги, які були невитраченими. До цього списку увійшли: Зенітні ракети Stinger, боєприпаси HIMARS, 155-міліметрові артилерійські снаряди (як HE, так і DPICM), протитанкові системи AT4, боєприпаси для стрілецької зброї, засоби підриву, боєприпаси для розмінування, запасні частини, технічне обслуговування та інше обладнання…

У 25-ту річницю вступу Угорщини до НАТО посол США в Угорщині заявив: “Ми не можемо ігнорувати діючого міністра, який називає Сполучені Штати трупом, на якому продовжують рости нігті. Ми не можемо ні зрозуміти, ні прийняти прем’єр-міністра, який називає Сполучені Штати “головним противником” нашого союзника Угорщини, або його твердження, що уряд Сполучених Штатів намагається повалити угорський уряд – буквально, “перемогти” його. Ми не можемо ігнорувати, коли спікер національних зборів Угорщини стверджує, що війна Путіна в Україні насправді “ведеться Сполученими Штатами””.

“Союзники Угорщини попереджають Угорщину про небезпеку її тісних відносин з Росією, які постійно розширюються”, – сказав Прессман. “Якщо це політичний вибір Угорщини – а стає все більш очевидним, що це шоста поїздка міністра закордонних справ до Росії з моменту вторгнення Росії в Україну, а також його наступна поїздка до Росії, запланована на два тижні, після його зустрічі з міністром закордонних справ Росії на початку цього місяця і зустрічі прем’єр-міністра з Владіміром Путіним у Китаї, – нам доведеться вирішити, як найкраще захистити наші інтереси безпеки, які, як членам Альянсу, повинні бути нашими колективними інтересами безпеки”.

Угорський речник заявив, що це “ще один приклад політичних махінацій ліберальних лівих”, і що посол “вже навіть не вдає, що він нейтральний або уникає гри у внутрішній політиці”. І це після того, як найбільший республіканський фонд зі збору коштів провів два своїх з’їзди в Угорщині, а Орбан зустрівся з Трампом у Флориді…

https://www.politico.eu/article/u-s-ambassador-viktor-orban-hungary-for-unhinged-anti-american-messaging/

Португалія додала 100 мільйонів євро до чеської артилерійської ініціативи…

Лідери Франції та Польщі підтримали канцлера Німеччини, коли він оголосив, що ЄС продовжить закуповувати зброю та боєприпаси за межами європейського ринку за рахунок заморожених російських активів. Раніше Франція не підтримувала закупівлю зброї за межами ЄС…

Кадри з найбільших навчань НАТО за останнє десятиліття…

У попередні місяці спікер Джонсон заявляв, що питання кордону США мають бути вирішені до того, як можна буде розглядати будь-яку іноземну допомогу. Цього тижня він не згадував про кордон, але говорив про те, як допомога Україні може пройти в Палаті представників за допомогою календаря призупинення – процесу, який вимагає схвалення 2/3 Палати представників. Це сталося після того, як представники Республіканської та Демократичної партій почали збирати підписи за винесення двопартійного законопроекту про допомогу Україні на голосування в Сенаті за допомогою процесу, відомого як петиція про розблокування.

Використання Джонсоном календаря призупинення вимагатиме багато голосів демократів, і багато хто з них не проголосує за законопроект, який також передбачає допомогу Ізраїлю, тому Джонсон заявив, що вони розглядають можливість розділити спільний законопроект про допомогу Україні/Ізраїлю/Тайваню на окремі законопроекти про допомогу. Хоча це слова, а не дії, вони є найбільш позитивною ознакою підтримки допомоги Україні з боку США за останні місяці…

https://www.politico.com/news/2024/03/14/mike-johnson-israel-ukraine-aid-bill-00147108

На сепаратистській території Придністров’я в Молдові сталася атака безпілотника на російський вертоліт…

***

ОСНАЩЕННЯ

Система протиповітряної оборони Vampire – це комплект, який можна прикріпити до будь-якого транспортного засобу, включаючи пікапи. Вона має пускову установку, яка вміщує чотири ракети з лазерним наведенням вартістю 27 500 доларів, і минулого тижня вона збила безпілотник…

Система РЕБ “Палантін-К” була вперше створена росіянами у 2019 році. Вона може пасивно стежити за електронними системами противника або глушити певні частоти чи цілі смуги в стільниковому, короткохвильовому і ультракороткохвильовому діапазонах. Вона має радіус дії 1000 кілометрів і може бути об’єднана з іншими засобами РЕБ для створення системи систем. Одна система “Палантін” була знищена в червні 2022 року, а інша – в лютому 2023 року, коли в неї влучив 155-мм снаряд “Екскалібур” з GPS-наведенням, який не був розгорнутий і здатний глушити GPS-частоти. Третій “Палантін” був знищений минулого тижня ракетою HIMARS/MLRS…

Два випадки знищення російських наземних безпілотників українськими безпілотниками…

Відбулися випробування українського безпілотника-мінера…

Минулого тижня Том обговорював технологічну галузь України та її вплив на економіку і війну. Цього тижня командир американського взводу в українському підрозділі спеціальних операцій представив українську систему, яка використовує штучний інтелект і людське підтвердження для ідентифікації та позначення цілей. Потім ця інформація надсилається всім підключеним користувачам, щоб вони могли координувати і переслідувати цілі. Вона була створена шляхом модифікації існуючої технології. Ось модифікований набір страйкбольних окулярів вартістю 700 доларів, які його команда використовує в бою. З ними група з двох чоловік змогла просунутися під покровом ночі і ліквідувати понад 12 росіян в оборонній позиції. 

джерела частина 1частина 2частина 3

переклад ПолітКому

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я