додому Поточні новини S&P підтвердив суверенні рейтинги України на рівні ”B/B” з негативним прогнозом

S&P підтвердив суверенні рейтинги України на рівні ”B/B” з негативним прогнозом

48

3Міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor`s підтвердило довгострокові і короткострокові суверенні рейтинги України на рівні ”B/B” з негативним прогнозом, йдеться в повідомленні агентства.

На думку агентства, рейтинги України стримуються політичною невизначеністю і проблемами фінансового сектору.

«Ми також підтверджуємо довгостроковий рейтинг України за національною шкалою – «uaA-». На наш погляд, стримувальний вплив на рейтинги України мають політична невизначеність, тиск на фінансовий сектор і слабкі показники зовнішньої ліквідності», – йдеться в повідомленні агентства.

На думку аналітиків S&P, стратегія уряду, спрямована на забезпечення фінансування в іноземній валюті, яке необхідне для покриття зростаючих потреб у зовнішньому фінансуванні в середньостроковій перспективі, як і раніше, залежить від сприятливої на даний час кон`юнктури на ринках капіталу.

«Позитивно впливають на рейтинги України, як і раніше, порівняно низький, хоч і зростаючий рівень боргового навантаження держбюджету і відносно диверсифікована економіка», – переконані в S&P.

Також Standard & Poor’s чекає скорочення золотовалютних резервів України в 2013 до рівня, що забезпечить погашення не більш як третини короткострокового зовнішнього боргу в 2013 році, незважаючи на те, що оперативні дані Державної служби статистики свідчать про зростання резервів на 2,06% – до 25,238 млрд. дол.

«Ми чекаємо, що офіційні валютні резерви України продовжуватимуть скорочуватися і досягнуть рівня, що забезпечить виплати за рахунками поточних операцій протягом приблизно двох місяців і погашення менш ніж 30% короткострокового зовнішнього боргу в 2013 р., і залишаться на цьому низькому рівні, якщо не буде знайдено джерела довгострокового фінансування або якщо не покращаться показники рахунку поточних операцій», – зазначили в агентстві.

На думку аналітиків S&P, до цього моменту уряд користувався перевагами значного рівня ліквідності на світових ринках капіталу, покриваючи свої потреби у фінансуванні за рахунок міжнародних запозичень. «Однак, на наш погляд, сприятлива кон`юнктура може виявитися нестійкою, що приведе до подальшого посилення тиску на показники зовнішнього фінансування країни. За нашими оцінками, на даний момент уряд забезпечив фінансування для покриття приблизно половини потреб в іноземній валюті на 2013 р.», – повідомили в агентстві.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я