додому Поточні новини S&P допускає можливість зниження курсу гривні до 9 грн. за долар у...

S&P допускає можливість зниження курсу гривні до 9 грн. за долар у 2013 році

96

4Міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor’s допускає можливість зниження курсу національної валюти України до 9 грн. за долар США у 2013 році на тлі погіршення основних економічних показників. Про це йдеться в доповіді Standard & Poor’s.

«У нашому базовому сценарії ми використовуємо допущення про зниження курсу гривні до долара США з 7,99 у 2012 р. до 9,00 у 2013 р. На наш погляд, наполегливе прагнення уряду не допустити зміни валютного курсу на тлі погіршення основних економічних показників може призвести до вимушеної девальвації гривні», – говориться в доповіді.

При цьому аналітики агентства переконані, що заходи, які вживаються сьогодні щодо зміцнення курсу нацвалюти, можуть бути корисні лише в короткостроковій перспективі. «На наш погляд, повторне введення Національним банком України механізмів контролю за притокою капіталу, а саме обов`язкового продажу 50% валютної виручки, послабить тиск на курс гривні лише на деякий час», – відзначають в Standard & Poor’s.

Крім того, в агентстві прогнозують зниження до кінця року обсягу міжнародних резервів України приблизно до 20 млрд. дол. проти нинішніх 24,541 млрд. дол.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я