додому Поточні новини Рада Європи: В Україні загальмувала судова реформа

Рада Європи: В Україні загальмувала судова реформа

110

13Київ. 17 липня 2014 (Закон і Бізнес). Той факт, що в запропонованому проекті змін до Конституції України не знайшлося місця для розділу «Правосуддя», викликає занепокоєння у Раді Європи.

На цьому наголосив під час зустрічі 15 липня 2014 року з Головою Верховного Суду України Ярославом Романюком директор Генерального департаменту прав людини Ради Європи, Спеціальний радник Генерального секретаря Ради Європи Крістос Джакомопулос, повідомляє «ЗіБ» з посиланням на ВСУ.

Метою зустрічі було ознайомлення з ходом здійснення в Україні судової реформи, з’ясування причин її прогальмовування, обговорення можливостей надання допомоги Радою Європи у цій сфері.

Рада Європи готова надавати Україні всіляку допомогу, запевнив Крістос Джакомопулос. Проте зауважив, що інерція реформ, яка відчувається упродовж певного часу в Україні, здатна перетворитися на загрозу цим реформам.

На думку Я. Романюка, надзвичайно актуальним є широке обговорення назрілих проблем, залучення до цього процесу представників законодавчого органу, суддівського корпусу, громадянського суспільства, міжнародних експертів і вироблення спільних пропозицій.

Ефективним майданчиком для такого професійного обміну думок може стати проект Ради Європи «Посилення незалежності, ефективності та професіоналізму судової влади в Україні», що діє наразі в Україні. Менеджер проекту Андрій Кавакін запропонував відповідно скоординовувати спільну діяльність у цьому напрямі, активізувати зусилля в тих сегментах, що потребують особливої уваги.

Нагадаємо, проект змін до Конституції щодо гарантій незалежності суддів був відхилений парламентом. В свою чергу відповідні зміни до Конституції щодо діяльності судової влади Тимчасовій комісії, яка займалась розробкою відповідного законопроекту, надав Пленум ВСУ. В числі змін, запропонованих ВСУ, ліквідація спеціалізованих судів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я