додому ПОЛІТИКА Рада Федерації скасувала дозвіл на використання російської армії в Україні але Путін...

Рада Федерації скасувала дозвіл на використання російської армії в Україні але Путін може ввести війська без санкції парламенту РФ

102

Київ. 25 червня 2014 (ПолітКом). Рада Федерації РФ 25 червня на своєму засіданні підтримала пропозицію президента Росії Володимира Путіна про скасування дозволу на використання Збройних сил РФ на території України.

24 червня президент Росії Путін звернувся до Ради Федерації РФ з пропозицією скасувати дозвіл на використання російської армії в Україні.

Лист з відповідною пропозицією Путін направив на ім’я голови ради федерації Валентини Матвієнко “з метою нормалізації обстановки і врегулювання ситуації в східних регіонах України, а також у зв’язку з розпочатими тристоронніми переговорами з даного питання”.

У Раді федерації РФ заявляють, що у разі потреби готові підтримати військові заходи президента Росії Володимира Путіна в Україні. Про це голова комітету Ради федерації з оборони і безпеки Віктор Озеров заявив, представляючи рішення про скасування дозволу президенту РФ використовувати російську армію в Україні.

«Ми вважаємо, що у президента РФ, відповідно до Конституції і федеральних законів, достатньо заходів для оперативного впливу на ситуацію в Україні. Разом з тим, ми вкотре наголошуємо, що якщо для цього президентові знадобляться заходи військового характеру, комітет Ради федерації з оборони і безпеки разом з колегами оперативно розгляне такі пропозиції президента», – сказав Озеров. При цьому він висловив сподівання, що це не знадобиться.

Озеров заявив, що Росія в особі «президента, парламенту залишає за собою право на моніторинг ситуації в Україні, контроль за виконанням зобов`язань з припинення вогню, збереженням гуманітарних коридорів і допомогу».

Натомість експерт московського Центру Карнегі Олексій Арбатов в інтерв”ю російському виданню “Коммерсантъ” заявив, що президент Росії Володимир Путін може застосувати збройні сили Росії за кордоном і без звернення до Ради Федерації РФ.

За словами О.Арбатова, норма про «оперативне використання ЗС РФ за межами території РФ» вказана в законі «Про оборону» (ст. 10.1). І ця норма дозволяє президенту без зволікань використовувати армію для захисту громадян РФ і відбиття нападу на російські війська, дислоковані за кордоном (ч. 2.1 ст. 10).

А оскільки п. «г» ст. 102 Конституції Росії відносить «рішення питання про можливість використання ЗС РФ за межами Росії» до повноважень РФ, палата ще 16 грудня 2009 дала право президенту на «оперативне використання» військ.

Тож звернення президента Росії до голови Ради Федерації Валентини Матвієнко з пропозицією скасувати постанову від 1 березня про надання президенту РФ В.Путіну права на використання збройних сил в Україні можна вважати «символічним жестом».

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я