додому Поточні новини Профільний Комітет Парламенту рекомендує ВР прийняти за основу проект закону про засади...

Профільний Комітет Парламенту рекомендує ВР прийняти за основу проект закону про засади державної регіональної політики

77

6Київ. 24 жовтня 2013 (ПолітКом). Комітет з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики на своєму засіданні            21 жовтня рекомендував Верховній Раді прийняти за основу проект закону про засади державної регіональної політики.

Законопроектом (реєстр. №3135) пропонується визначити основні правові, економічні, соціальні, екологічні, гуманітарні та організаційні засади державної регіональної політики як складової частини внутрішньої політики України. Зокрема, передбачається визначити мету та принципи державної регіональної політики; об’єкти та суб’єкти державної регіональної політики; систему документів, що стосуються формування та реалізації державної регіональної політики; повноваження суб’єктів державної регіональної політики; фінансове забезпечення, моніторинг державної регіональної політики.

Згідно із проектом, “метою державної регіональної політики є створення умов для динамічного, збалансованого розвитку України та її регіонів, забезпечення їх соціальної та економічної єдності, підвищення рівня життя населення, додержання гарантованих державою соціальних стандартів для кожного громадянина незалежно від його місця проживання”.

Проектом пропонується визначити, що “державна стратегія регіонального розвитку України розробляється на довгостроковий період (сім років) та затверджується Кабінетом Міністрів України.

Державна стратегія регіонального розвитку України, згідно із проектом, визначає: “тенденції та основні проблеми соціально-економічного розвитку регіонів; основні пріоритети державної регіональної політики на відповідний період; стратегічні цілі і напрями регіонального розвитку та міжрегіонального співробітництва; оперативні цілі, які забезпечуватимуть досягнення стратегічних цілей; основні завдання, етапи та механізм їх реалізації; систему моніторингу та оцінки результативності реалізації Державної стратегії регіонального розвитку України”.

Законопроектом також пропонується визначити регіональні стратегії розвитку, які “розробляються на період дії Державної стратегії регіонального розвитку України та повинні відповідати її положенням”.

Під час засідання Комітету зазначалося: Концепцією державної регіональної політики визначено напрями нової політики та загальні вимоги щодо інструментів такої політики. Реалізація ж нової державної регіональної політики, особливо в частині нового інструментарію її здійснення, потребує додаткового законодавчого забезпечення.

Члени Комітету вважають, що прийняття законопроекту сприятиме забезпеченню ефективного розвитку України та її регіонів шляхом започаткування системного підходу до формування та реалізації державної регіональної політики.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я