додому Блоги ПРО ТРАГЕДІЮ У ЧЕРНІГОВІ, ВІКТИМБЛЕЙМІНГ ТА ЗЛОЧИННУ БЕЗПЕЧНІСТЬ

ПРО ТРАГЕДІЮ У ЧЕРНІГОВІ, ВІКТИМБЛЕЙМІНГ ТА ЗЛОЧИННУ БЕЗПЕЧНІСТЬ

656

Минулого трохи часу. Трохи видихнув і таки вирішив написати про те, що думаю з приводу трагедії, яка трапилась у Чернігові. Чому? Насамперед, бо думаю, що ці думки можуть бути корисними дотичним до цієї трагедії. Крім того, пишу, бо маю моральне право це робити. Сам відлітав багато, зокрема в Бахмуті.

Для початку, проєкт Victory Drones – масштабний, крутий і зробив дуже багато добра для нас усіх. Він наближає перемогу над орками, сприяє вдосконаленню матеріально-технічної бази підрозділів та покращенню розуміння військовими старої закалки, яке місце у війні відіграють і відіграватимуть сучасні технології.

Також, що дуже важливо, Victory Drones могли реально критикувати Міноборони, вказувати на численні порушення, привертати увагу громадськості до них і в такий спосіб повністю чи частково їх вирішувати. А до Міноборони питань дуже багато, від яєць по 17 гривень та “весільних дронів” до численних фактів відмивання бабла, прикритих псевдопатріотизмом. Чернігівська трагедія підірвала авторитет Victory Drones та їхню можливість справедливої і дуже потрібної критики Міноборони. У виграші від цього виключно ворог та корупціонери в Міноборони.

Але, тепер трохи ложки дьогтю щодо Victory Drones. На мій погляд, цей проєкт не надавав належної уваги питанням безпеки. Періодично відбувались зливи особистої інформації тих людей, хто пройшли-проходять курси по управлінню дронами, але що ще страшніше — адрес майстерень та персональних даних майстрів, які ремонтують-вдосконалюють дрони. Мудрі люди ще тоді звертали увагу на ці проблеми, але замість вирішення проблем по суті — простіше відправити такого “невдоволеного” в бан. Бо Victory Drones молодці, багато всього зробили і хто ти такий чи така щоб критикувати або радити. Ось ця інфантильність, на мій погляд, і є однією з причин того, що трапилось у Чернігові. І саме цю інфантильність і зневажливе ставлення до питань безпеки НЕОБХІДНО ЗМІНИТИ!

Хто винний в трагедії, яка трапилась у Чернігові? Якщо коротко — на мій погляд, невинних немає. Або майже немає. Звісно, формально відповідальність несе виключно наш ворог. Вони завдали ракетного удару по людному місцю з купою цивільного населення. Проте, хто винний не з формальної, а з моральної точки зору? Думаю, винні і військові адміністрації, які допустили проведення цього заходу, винні Victory Drones, які були організаторами і на етапі планування зневажливо поставились до заходів безпеки, винні цивільні люди, які не сховались в укриття після сигналу тривоги. Винні майже всі. Але ступінь відповідальності та й провини у кожної з тих сторін інший. Наприклад, чи спустились би в укриття цивільні після тривоги, якщо б знали, що за 200 метрів проводиться заздалегідь анонсований захід по дронах і де купа дронщиків та розробників? Думаю, що так. А може б обрали інше місце для прогулянки та освячення кошиків.

Але що ми маємо зараз? Частина людей, серед яких кілька моїх друзів почали травити Берлінську і компанію за трагедію в Чернігові. І, на мій погляд, озвучують цілком резонні зауваження щодо безпеки. Натомість інші, серед яких теж є кілька моїх друзів — вписались і розказують яка Берлінська молодець, що ворог лише один — це орки, що віктимблеймінг — це зло і не відповідає європейським цінностям і все таке. Це дуже слизька стежка, на мій погляд. Оці всі розмови щодо віктимблеймінгу… Вони відводять від суті, від теперішньої критичної ситуації. Вони заводять нас в систему хто винний — гвалтівник який зґвалтував жінку чи його якимось чином спровокувала жінка, яка була напівголою в парку в неблагополучному районі. Але справа в тому, що зараз нас, на мій погляд, це ВЗАГАЛІ НЕ МАЄ ЦЕ ОБХОДИТИ. Це актуально в мирний час, а зараз війна. Смерть, бруд, вибиті очі, ампутовані кінцівки. І ґвалтівника і жертву треба карати за порушення комендантської години — якого біса вони робили вночі в парку? Чи не збирали та не передавали, бува, розвідувальної інформації ворогу?

Мені дуже не подобається те, що я бачу навколо трагедії у Чернігові. Дуже. Пошук крайніх. Полювання на відьом. Призначення винних. І роздувається вже таке, що навіть уявити складну. Мало не Рєзніков наказав оркам вдарити ракетою по центру Чернігова щоб завдати репутаційних втрат Берлінській, яка начебто є претенденткою на посаду керівника Міноборони. Це шлях в нікуди. Також, шлях в нікуди — казати, що усі, хто звинувачує Victory Drones – працюють на ІПСО орків.

Що, на мій погляд, треба зробити. Зробити висновки. Усім сторонам дотичним до трагедії у Чернігові слід визнати свою причетність до того що сталось. Публічно визнати свою частку провини, покаятись і притягнути винних до відповідальності — кримінальної, адміністративної, політичної. Без цього етапу, на мій погляд, буде складно. Чернігівська трагедія є вкрай вдалою операцією ворога, яка частково підірвала довіру до волонтерського руху, до адекватності його лідерів. Думаю, це і була основна мета орків. І наше завдання — виправити цю ситуацію.

У нас сильний, розумний і небезпечний ворог. Він давно і детально збирає дані про переміщення і військових і волонтерів. А ми ворогу у цьому всіляко допомагаємо. Користуємося численними блутус-девайсами (зокрема, на фронті) і дозволяємо дізнатись MAC-адреси цих пристроїв. Ми (зокрема, на фронті) надаємо перевагу Wi-Fi перед дротовим з’єднанням щоб ворог краще роздивився наші позиції. Ці та схожі історії — це проколи на рівні дитячого садочка. Не зрозуміло, як вони трапляються досі. А ще, не зрозуміло, з якою метою місце проведення заходу обирається під працюючою базовою станцією мобільного зв’язку. Яка не лише є потужним джерелом випромінювання, а й її координати та висота відомі ворогу з точністю до сантиметра.

Думаю, саме зараз слід залучити до організації та планування схожих заходів спеціалістів з питань безпеки. Вони у нас є. Класні. Бо коли цим займаються політики або дронщики — виходить те, що виходить. Ворог у нас сильний. Це треба усвідомлювати і ставитись з повагою до його можливостей. Тільки так ми зможемо його перемогти.

Автор: Tymur Bedernichek

Джерело тут

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я