додому Поточні новини Представники профспілок: Нова редакція Трудового кодексу призведе до утиску прав найманих працівників

Представники профспілок: Нова редакція Трудового кодексу призведе до утиску прав найманих працівників

167

2Підготовлена до розгляду в парламенті народними депутатами від Партії регіонів нова редакція Трудового кодексу України призведе до істотного скорочення і утиску прав найнятих працівників, про це 10 червня на прес-конференції  заявив голова Конфедерації вільних профспілок України Михайло Волинець.

За його словами, згідно зі змінами до Трудового кодексу, які пропонують народні депутати від Партії регіонів Олександр Стоян і Ярослав Сухий (законопроект №2902), роботодавець може звільнити частину працівників або весь штат у разі проведення ними страйку. Більш того, роботодавця хочуть наділити правом звільнення працівника без узгодження з профспілкою. На думку Волинця, така норма призведе до того, що профспілки більше не зможуть захищати трудові права найнятих робітників.

За словами народного депутата (фракція «Батьківщина») Андрія Павловського, це вже не перша спроба влади ухвалити антисоціальний Трудовий кодекс. «Закон істотно скорочує права найнятих робітників. Хоча це суперечить Конституції, яка забороняє приймати будь-які законодавчі акти, які звужують права людей, зокрема й соціальні», – сказав Павловський.

Крім того, учасники прес-конференції висловили невдоволення нормами проекту закону, що дозволяють звільнення найнятих працівників за розголошування інформації про роботу підприємства (розмір зарплати, чисельність співробітників тощо), а також звільненням самотніх матерів і нормою про надання права роботодавцям збільшувати робочий час, скориставшись яким власники підприємств зможуть продовжити робочий день і робочий тиждень.

Під час прес-конференції її учасники підписали відкрите звернення до голів парламентських фракцій, Глови парламенту Володимира Рибака, а також Прем`єр-міністра Миколи Азарова і Президента України Віктора Януковича із закликом не допустити ухвалення запропонованої редакції Трудового кодексу. Свої підписи під зверненням, окрім вже названих учасників, поставили народний депутат (фракція ВО «Свобода») Михайло Блавацький, голова Народного руху України Василь Куйбіда, голова Партії захисників Вітчизни Юрій Кармазін, та ін.

Довідка. Діючий Кодекс законів про працю України було ухвалено в 1971 році. Законопроект №2902 зареєстровано в парламенті 22 квітня 2013 року. До порядку денного проект поки що не включено.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я