додому Поточні новини Порошенко ветував закон про допомогу переселенцям з Криму та сходу України

Порошенко ветував закон про допомогу переселенцям з Криму та сходу України

85

9Київ. 17 липня 2014 (ПолітКом). Президент України Петро Порошенко наклав вето на прийнятий Верховною Радою Закон «Про правовий статус осіб, які вимушено залишили місце проживання внаслідок тимчасової окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя або обставин, пов’язаних з проведенням антитерористичної операції на території України». Про це йдеться на офіційному сайті ВР України.

Президент пояснює, що не може підписати цей закон, оскільки він не визначає порядок надання державної допомоги вимушеним мігрантам, не забезпечує скоординованої і відповідальної роботи органів державної влади, місцевого самоврядування та їх взаємодії з громадськістю у цьому напрямку, не відповідає міжнародним стандартам захисту внутрішньо переміщених осіб.

Порошенко вважає, що закон має декларативний характер і здебільшого складається з бланкетних норм, що переадресовують до правового регулювання ключових питань іншими законами, майбутніми рішеннями Кабінету міністрів України, іншими підзаконними актами.

Президент наголошує, що Закон «Про правовий статус осіб, які вимушено залишили місце проживання внаслідок тимчасової окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя або обставин, пов’язаних з проведенням антитерористичної операції на території України» не забезпечує створення цілісного механізму надання допомоги та захисту державою прав і законних інтересів вимушених переселенців, містить положення, що не відповідають конституційним принципам гарантій прав громадян, суперечать Конституції України та законодавчим актам України.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я