додому Поточні новини Мін’юст проведе гендерну експертизу закону про вибори

Мін’юст проведе гендерну експертизу закону про вибори

388

5Міністерство юстиції здійснить експертизу закону «Про вибори народних депутатів України» на дотримання в ньому принципу рівноправ’я жінок та чоловіків.

Як повідомив Міністр юстиції Олександр Лавринович, закон буде підданий гендерній експертизі з урахуванням рекомендацій, що містяться в Остаточному звіті Місії зі спостереження за виборами ОБСЄ/БДІПЛ, який був оприлюднений 3 січня 2013 року.

У ході експертизи закон «Про вибори народних депутатів України» буде комплексно досліджений на відповідність міжнародно-правовим актам з прав людини стосовно дотримання принципу забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків. За словами Міністра, гендерний аналіз закону планується завершити до кінця квітня.

Остаточний звіт Місії зі спостереження за виборами        ОБСЄ/БДІПЛ містить рекомендації, які запропоновані для розгляду органам влади України з метою подальшого вдосконалення виборчого процесу. Зокрема, у розділі «Рекомендації» указаного звіту міститься окремий розділ, присвячений участі жінок у виборах та виборчому процесі, й зазначається про можливість провести гендерний аналіз всього законодавства та проектів нових законів з метою гармонізації відповідних законодавчих актів, включаючи закон про вибори, як передбачено у законі про рівність.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я