додому Поточні новини Міліцію звинувачують у фальсифікації справи проти громадських експертів Максима та Костянтина Лациб

Міліцію звинувачують у фальсифікації справи проти громадських експертів Максима та Костянтина Лациб

135

12Понад 30 громадських орорганізацій опублікували звернення на вищого керівництва країни з вимогою припинити політично мотивоване кримінальне переслідування громадських активістів Максима та Костянтина ЛАЦИБ.

У зверненні зокрема зазначається, що “відкрите кримінальне провадження є нічим іншим як політично вмотивованим переслідуванням за активну громадську діяльність, зокрема – за участь у мітингу під Межигір’ям, що є неприпустимим в жодній цивілізованій та демократичній країні”.

“Протягом травня-липня 2013 року Максиму та Костянтину ЛАЦИБІ неодноразово дзвонили та приходили додому слідчі Броварського та Бориспільського відділку міліції у зв’язку із відкриттям кримінальних проваджень щодо пограбування автомобілів. Нібито у розпорядженні міліції є відео, де зафіксовано автомобіль, на якому грабіжники поїхали з місця пограбування, номери якого схожі на номери автомобіля, який належить Максиму ЛАЦИБІ. Жодних доказів перебування автомобіля на місцях здійснення злочинів надано не було. Представники правоохоронних органів намагаються вилучити автомобіль, що створює ризики подальшої фальсифікації справи. Слідчий Броварського міського відділку міліції Гадайчук Сергій Олександрович намагався через тиск змусити Костянтина ЛАЦИБУ телефонувати по невідомому номеру для вирішення даної справи”.

Також у заяві зазначається, що “дане кримінальне провадження використовується виключно з метою перешкодити громадській діяльності Максима та Костянтина ЛАЦИБИ, на цьому показовому прикладі залякати усіх активістів для придушення громадської активності, та дискредитувати їх в очах суспільства.

З огляду на це, громадськість вимагає:

• від Верховної Ради України ініціювати створення тимчасової слідчої комісії із розслідування переслідувань правоохоронними органами Максима та Костянтина ЛАЦИБИ та інших учасників мирного зібрання під Межигір’ям;

• від Міністерства внутрішніх справ України та Генеральної прокуратури провести розслідування законності та обґрунтованості провадження слідчих дій та притягнути винних осіб до відповідальності.

Максим Лациба – керівник Програми розвитку громадянського суспільства Українського незалежного центру політичних досліджень, один з провідних громадських експертів в галузі законодавства для громадянського суспільства. Ініціатор цілої низки законів, спрямованих на розбудову громадянського суспільства, серед яких Закон України «Про громадські об’єднання», Закон України «Про доступ до публічної інформації», «Про благодійну діяльність і благодійні організації» тощо.

Kостянтин Лациба – працює експертом в Українському незалежному центрі політичних досліджень та займається розвитком громадських організацій та побудовою громадських мереж. Активіст політичної партії Демократичний Альянс.

Звернення підписали Харківська правозахисна група, Центр Громадянських Свобод, Українська Гельсінська спілка з прав людини, Фонд “Демократичні ініціативи” ім. Ілька Кучеріва, Громадянський рух Відсіч, Центр UA, Transparency International Ukraine, Центр Політичних Студій та Аналітики, Комітет виборців України, Інтерньюз-Україна, Центр політико-правових реформ, Громадянська мережа ОПОРА, Центр досліджень проблем громадянського суспільства та інші.

На захист братів Лациб стали такі відомі діячі як професор Украінського Католицького Університету Ярослав Грицак, член Конституційної Асамблеї Ігор Когут, медіаексперт Вікторія Сюмар, колишній політв’язень Мирослав Маринович, журналіст Наталя Соколенко, голова Незалежної медіа-профспілки України Юрій Луканов, журналіст Сергій Лещенко, директор Інституту  демократії імені Пилипа Орлика Наталя Беліцер, політолог Тарас Возняк, експерт Центру досліджень проблем громадянського суспільства Анатолій Лазаренко та ін.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я