додому Поточні новини Президент ветував зміни до закону про містобудування

Президент ветував зміни до закону про містобудування

126

11Президент України Віктор Янукович ветував зміни до закону «Про регулювання містобудівної діяльності», які передбачають зупинення дії заборони на відведення земельних ділянок. Глава держави повернув його до парламенту зі своїми пропозиціями.

На думку Януковича, Законом «Про внесення змін до розділу V «Прикінцеві положення» Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» щодо зупинення дії заборони на відведення земельних ділянок» “звужуються права громадян щодо можливості прийняття участі в обговоренні при плануванні і забудові території,… створюються можливості для втручання у виключну компетенцію органів місцевого самоврядування».

Як зазначається у пропозиціях Президента, Закон також «не передбачає достатньої відповідальності за негативні наслідки, спричинені допущеними порушеннями будівельних норм, стандартів і правил у процесі проектування, експертизі проектів та будівництві об’єктів містобудування”.

У своїх пропозиціях Віктор Янукович наполягає й на обов’язковості врахування прав громадян, громад і місцевих рад під час підготовки містобудівної документації.

Глава держави також наголосив “на необхідності встановлення у Законі персоніфікованої відповідальності за негативні наслідки у разі порушення норм і правил, які регламентують діяльність у будівельній сфері”.

“Оскільки питання спрощення дозвільних та погоджувальних процедур у будівництві є надзвичайно важливими для розвитку економіки України, Глава держави наполягає на тому, щоб його пропозиції до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» були невідкладно розглянуті Верховною Радою України на наступному сесійному тижні”, – інформує прес-служба Президента.

Нагадаємо, розроблений урядом Закон України «Про регулювання містобудівної діяльності» був прийнятий Верховною Радою 13 січня 2013 року. В пояснювальній записці стверджується, що закон значно спрощує й вдосконалює всі етапи містобудівної діяльності й здешевить будівництво мінімум на третину.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я