додому Поточні новини Конституційний Суд узявся за закон про гарантії незалежності суддів

Конституційний Суд узявся за закон про гарантії незалежності суддів

149

11Подія. 11 вересня 2013.  Секретаріат Конституційного Суду опрацьовує звернення щодо конституційності законопроекту про внесення змін до Конституції щодо посилення гарантій незалежності суддів. Відповідне звернення надійшло від Верховної Ради, повідомляє “Українська правда“.

У ньому КС просять надати висновок щодо відповідності законопроекту про внесення змін до Конституції щодо посилення гарантій незалежності суддів (реєстр. № 2522а) вимогам статей 157 і 158 Конституції (постанова Верховної Ради від 5 вересня №437–VII).

5 вересня Верховна Рада, розглядаючи “євроінтеграційні” закони, 377 голосами підтримала направлення до Конституційного Суду запропонованих президентом змін до Конституції в частині посилення гарантій незалежності суддів.

Законопроект передбачає, зокрема, що Верховна Рада позбавляється права призначати та звільняти суддів загальної юрисдикції на безстроковий термін. Нові зміни також скасовують 5-річний випробувальний термін призначення суддів. Суддів пропонується призначати лише один раз безстроково.

Призначати суддів та звільняти зможе лише президент на підставі подання Вищої ради юстиції. Президент також отримує право на переведення судді до іншого суду загальної юрисдикції на підставі та згідно з поданням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

В той же час парламент отримує повноваження на “визначення мережі, утворення, реорганізація та ліквідація судів загальної юрисдикції за поданням президента”.

Крім того, новими змінами передбачається, що “суддя до винесення обвинувального вироку судом не може бути затриманий чи заарештований без згоди Вищої ради юстиції, наданої за поданням Вищої кваліфікаційної комісії суддів”.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я