додому Топ Новини  КОЛИ ГОЛОС ОДНОГО ВІДКРИВАЄ СЕРЦЯ НАРОДІВ

 КОЛИ ГОЛОС ОДНОГО ВІДКРИВАЄ СЕРЦЯ НАРОДІВ

281

Наші дипломати та посадовці роблять титанічну працю для того, щоб сформувати альянс союзників України у війні з росією. Одним з таких напрямків є кваліфікація злочинів росіян в Україні як геноциду проти українського народу.

Вчора спікер верхньої палати парламенту Ірландії Марк Дейлі повідомив, що Сенат Ірландії ухвалив резолюцію про геноцид з боку росії в Україні. 

«Незаконне вторгнення російської федерації в Україну є актом геноциду. Сенат Ірландії ухвалив резолюцію про геноцид з боку росії в Україні», — написав він.

Марк Дейлі та Шон О’Фаріл завітали в деокуповані міста Київщини

Зазначається, що у самому тексті документа також містяться заклики щодо притягнення до відповідальності політичних лідерів росії за злочини рф в Україні, посилення санкцій проти росії та продовження роботи над припиненням імпорту російських енергоносіїв, які фінансують путінську військову машину проти українського народу та територій України.

Принагідно, такі рішення парламентів ухвалюються досить складно. Для того, щоб склалася проукраїнська коаліція політсил потрібна просвітницька робота, формування відповідної громадської думки. Одного виступу президента чи глави адміністрації недостатньо.

Війна Росії проти України – це війна нелюдського з Людством. Просто Україна знаходиться сьогодні на передньому краю оборони. 

Тому донести правду про війну, про рашизм, як загрози цивілізації – є справою не лише дипломатів. Тут свій великий внесок можуть зробити діаспора, волонтери, активісти, просто громадяни, якщо будуть говорити з іноземцями про нас. 

Так сталося і в історії з рішенням Сенату Ірландії. Українська діаспора на острові, активісти та волонтери працювали з місцевими політиками. Але, мабуть остаточною крапкою для появи політичної волі, була публікація в ірландській пресі історії мого одногрупника по Університету – офіцера ЗСУ Євгена ГАЛЯСА. 

В потязі по дорозі зі Львову до Києва Євген познайомився з ірландськими журналістами та розповів свою історію походу на фронт. Він знайшов правильні слова, які торкнули ірландців. В його “сторі” вони побачили свою історію, щось неймовірно рідне… Так відкривається серце народу. 

14 квітня Верховна Рада ухвалила заяву «Про вчинення російською федерацією геноциду в Україні». За відповідну постанову № 7276 проголосували 363 народні депутати.

Країни, парламенти яких визнали злочини росії геноцидом українського народу: Естонія, Латвія, Канада, Польща, Литва, Чехія.

Віталій КУЛИК, політолог

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я