додому Поточні новини Кабмін прийняв новий алгоритм запобігання та виявлення корупції в Україні

Кабмін прийняв новий алгоритм запобігання та виявлення корупції в Україні

252

9Кабінет Міністрів України на своєму засіданні 4 вересня 2013 року прийняв розроблену Міністерством юстиції постанову «Питання запобігання та виявлення корупції».

Алгоритм дій щодо запобігання та виявлення корупції в Україні змінюється. Планується забезпечити обов’язкову наявність підрозділів з питань запобігання та виявлення корупції в органах виконавчої влади, підприємствах, установах та організаціях, що належать до сфери їх управління, в межах загальної чисельності відповідних державних органів. Також рекомендується утворити відповідні підрозділи в органах місцевого самоврядування.

Уповноважені підрозділи чи особи з питань запобігання та виявлення корупції займатимуться перевіркою декларацій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру, а також здійснюватимуть контроль за дотриманням законодавства щодо врегулювання конфлікту інтересів.

Постанова містить також низку інших положень, спрямованих на узгоджене та ефективне функціонування антикорупційної системи. Йдеться про приведення низки постанов уряду у відповідність до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реалізації державної антикорупційної політики».

Зміни стосуються, зокрема, запровадження антикорупційної експертизи нормативно-правових актів органів виконавчої влади при здійсненні їх державної реєстрації, доповнення переліку документів, що зберігаються в особових справах службовців, копією довідки про раніше проведену спеціальну перевірку, переліку органів, які надають інформацію, та обсягу інформації для підготовки щорічного звіту про результати проведення заходів щодо запобігання і протидії корупції тощо.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я