додому Поточні новини Кабмін прийняв новий алгоритм запобігання та виявлення корупції в Україні

Кабмін прийняв новий алгоритм запобігання та виявлення корупції в Україні

252

9Кабінет Міністрів України на своєму засіданні 4 вересня 2013 року прийняв розроблену Міністерством юстиції постанову «Питання запобігання та виявлення корупції».

Алгоритм дій щодо запобігання та виявлення корупції в Україні змінюється. Планується забезпечити обов’язкову наявність підрозділів з питань запобігання та виявлення корупції в органах виконавчої влади, підприємствах, установах та організаціях, що належать до сфери їх управління, в межах загальної чисельності відповідних державних органів. Також рекомендується утворити відповідні підрозділи в органах місцевого самоврядування.

Уповноважені підрозділи чи особи з питань запобігання та виявлення корупції займатимуться перевіркою декларацій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру, а також здійснюватимуть контроль за дотриманням законодавства щодо врегулювання конфлікту інтересів.

Постанова містить також низку інших положень, спрямованих на узгоджене та ефективне функціонування антикорупційної системи. Йдеться про приведення низки постанов уряду у відповідність до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реалізації державної антикорупційної політики».

Зміни стосуються, зокрема, запровадження антикорупційної експертизи нормативно-правових актів органів виконавчої влади при здійсненні їх державної реєстрації, доповнення переліку документів, що зберігаються в особових справах службовців, копією довідки про раніше проведену спеціальну перевірку, переліку органів, які надають інформацію, та обсягу інформації для підготовки щорічного звіту про результати проведення заходів щодо запобігання і протидії корупції тощо.

попередня статтяПарламент прийняв за основу євроінтеграційний законопроект щодо погашення заборгованостей за рішеннями судів
наступна статтяВерховна Рада направила до Конституційного Суду законопроект щодо посилення гарантій незалежності суддів

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я