додому Соціум Інтернет-гіганти заперечують співпрацю із АНБ

Інтернет-гіганти заперечують співпрацю із АНБ

100

3Київ. 16 жовтня 2013 (Телекритика). У Google і Facebook, а також комп’ютерній корпорації Microsoft заявляють, що не надавали Агентству інформації про користувачів.

 На скандал щодо збору сотні мільйонів електронних даних Агентством національної безпеки відреагували провідні інтернет-компанії. Washington Post цитує коментарі, надані їхніми офіційними представниками.

 Від цього скандалу уже відмежувався Google. «Ми не знали і не приймали участь у масовому зборі урядом і-мейл адрес та чат-листів», – повідомила речниця компанії Нікі Фенвік (Niki Fenwick).

 Подібну заяву зробили і в Microsoft. Речниця Ніколь Міллер (Nicole Miller) заявила, що компанія «не надавала жодному уряду прямий чи необмежений доступ до бази наших клієнтів».

 Речниця Facebook Джоді Сет (Jodi Seth) відповіла, що «ми не знали і не допомагали» у справі перехоплення АНБ контакт-листів.

 Журналісти Washington Post виявили, що більшість адресних книг було зібрано із Yahoo – удвічі більше, ніж з інших великих сервісів разом узятих. Очевидно, тому що цей провайдер залишав з’єднання з користувачами незакодованими за замовчуванням. Але із січня, Yahoo пообіцяв розпочати кодування усіх і-мейл з’єднань.

 «Оскільки Агентство перехоплює контакт-листи «на льоту», а не з комп’ютерних серверів, то у АНБ немає потреби повідомляти американські компанії, що зберігають інформацію, чи просити про допомогу», – резюмується в статті американського видання.

 Як повідомляв MediaSapiens, сьогодні, 15 жовтня, Washington Post опублікував статтю, де йдеться, що АНБ зібрав  сотні мільйонів контакт-листів з персональних електронних скринь та з еккаунтів систем миттєвих повідомлень, більшість з яких належать американцям.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я