додому Поточні новини ”Громадянська позиція”, ”За Україну!” і Європейська партія не вливатимуться у ”Батьківщину”

”Громадянська позиція”, ”За Україну!” і Європейська партія не вливатимуться у ”Батьківщину”

154

4Партії ”Громадянська позиція”, ”За Україну!” і Європейська партія не братимуть участь в об`єднувальному з`їзді «Батьківщини» 15 червня.

Про те, що партія ”Громадянська позиція” не братиме участь в об`єднувальному з`їзді, заявив голова ”Громадянської позиції” Анатолій Гриценко.

Скажу відверто: нас ніхто туди не звав. Не були навіть запрошені Микола Катеринчук (лідер Європейської партії) і В’ячеслав Кириленко (лідер партії ”За Україну!”), з якими перед парламентськими виборами було укладено угоду”, – заявив Гриценко.

Напередодні парламентських виборів 2012 року вісім партій – ”Батьківщина”, ”Фронт Змін”, ”Реформи і порядок”, ”За Україну!”, ”Народна самооборона”, Народний Рух України, ”Громадянська позиція” і Європейська партія – дали одна одній обіцянку після проходження до Верховної Ради об`єднатися в одну політичну силу. Союзники зафіксували цей намір, підписавши Декларацію єдності.

Водночас, у партії ”За Україну!” спростували заяву Гриценка. ”Насправді ми запрошені на з`їзд як партнери. Ми брали участь у переговорному процесі, проте ухвалили рішення на даному етапі об`єднання участі не брати”, – заявила народний депутат Ксенія Ляпіна.

Серед причин, які перешкодили партіям об`єднатися у ширшому форматі, Ляпіна назвала небажання учасників переговорів створити єдиний партійний статут і програму об`єднаної партії. ”Ми виступаємо за об`єднання, а не за приєднання”, – відзначила вона.

У свою чергу, Кириленко заявив, що його політична сила продовжить подальшу співпрацю з іншими партіями у форматі Об`єднаної опозиції. ”Ми залишаємося в команді як партія – співзасновник Об`єднаної опозиції”, – написав він у своєму блозі.

Водночас Катеринчук відзначив, що його політична сила не братиме участь в об`єднувальному з`їзді. ”Ми не були запрошені і не брали участь у переговорному процесі”, – підкреслив він.

За словами Катеринчука, Європейська партія продовжить працювати у форматі Об`єднаної опозиції і позитивно оцінює об`єднувальний процес між ”Батьківщиною”, ”Фронтом Змін”, ПРП і ”Народною самообороною”.

У партії ”За Україну!” і Європейській партії підкреслюють, що зараз йдеться не про об`єднання, а про приєднання до ”Батьківщини” дрібніших партій.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я