додому Соціум Громадська рада при Держкомтелерадіо не підтримала ліцензування інтернет-ЗМІ

Громадська рада при Держкомтелерадіо не підтримала ліцензування інтернет-ЗМІ

102

3Київ. 29 травня 2014 (Телекритика). Громадська рада при Держкомтелерадіо просить вилучити з проекту указу Президента України «Про затвердження Стратегії розвитку інформаційного простору України» положення про ліцензування аудіовізуальних засобів масової комунікації  та інтернет-видань (електронна преса). Про це повідомляє член ради, оглядач «Телекритики» Світлана Остапа.

Автори проекту указу Президента України зазначали, що для введення ліцензування існують певні підстави. Зокрема в першому розділі «Загальні положення» проекту указу було зазначено: «Окремою  проблемою,  зокрема  через суспільну чутливість питання, постає законодавче регулювання відповідальності за розміщення інформації в  мережі Інтернет, що стосується насамперед  двох  вимірів:  захисту авторських прав та захисту честі та гідності».

Питання про ліцензування інтернет-ЗМІ  було винесене на обговорення Громадської ради її головою Олександром Човганом.  За прохання вилучити це положення на позачерговому засіданні проголосувала більшість членів Громадської ради, окрему думку з цього приводу висловив член ради Максим Васін.

У Держкомтелерадіо «Телекритику» запевнили, що вже врахували рішення Громадської ради і вилучили положення про ліцензування з проекту указу.

Нагадаємо, на сайті Держкомтелерадіо був оприлюднений для обговорення проект указу Президента України «Про затвердження Стратегії розвитку інформаційного простору України». Метою стратегії є створення політико-правових, економічних, організаційних та матеріально-технічних умов для розвитку національного інформаційного простору України, а також формування сучасної моделі державної інформаційної політики, забезпечення розвитку та захисту вітчизняного інформаційного простору.

Відповідно до проекту стратегії, пропонується внести зміни до законодавства, які будуть запобігати процесам концентрації власності у ЗМІ; пришвидшать реформування державних і комунальних друкованих ЗМІ; провадження цифрового мовлення у строки, визначені міжнародними угодами, та забезпечення вільного доступу до нього всіх верств населення; здійснення заходів щодо створення та належного функціонування системи суспільного телебачення і радіомовлення з урахуванням необхідності захисту суспільних інтересів, а також посилення відповідальності за порушення законодавства про інформацію та у сфері захисту суспільної моралі тощо.

Раніше вже неодноразово представники влади намагалися ввести норми щодо ліцензування інтернет-ЗМІ державою. Проти цього виступали як громадські організації, так й інтернет-ЗМІ. На їхню думку, таке ліцензування повинно тільки добровільним  і вирішуватися шляхом саморегуляції.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я