додому Поточні новини Голова ВАСУ наголошує на необхідності удосконалення виборчого законодавства

Голова ВАСУ наголошує на необхідності удосконалення виборчого законодавства

137

5Подія. 2 жовтня 2013. (ПолітКом) Голова Вищого адміністративного суду України Ігор Темкіжев наголошує на необхідності удосконалення виборчого законодавства. Про це він заявив 30 вересня під час вступу на засіданні пленуму Вищого адмінсуду.

За його словами, має бути чітко прописана процедура перевірки дотримання вимог закону після встановлення результатів виборів, законності підстав набуття статусу і повноважень народного депутата України, враховуючи принцип верховенства права. Як сказав Темкіжев, “такі правові норми сприятимуть забезпеченню своєчасного та ефективного судового захисту конституційного права громадян на легітимний законодавчий орган».

За його словами, під час розгляду виборчих справ було виявлено, що є прогалини у сфері регулювання виборчих правовідносин. Він додав, що закон потребує удосконалення в частині правових норм, які захищають право виборців на законність набуття представницького мандата народними депутатами України після оголошення результатів виборів.

Темкіжев також зауважив, що робота з удосконалення законодавства з питань проведення виборів повинна охопити й усунення прогалин процесуальних норм закону щодо процедури оскарження результатів виборів та всеукраїнського референдуму.

Голова ВАСУ зазначив, що також є необхідність прийняття нової постанови пленуму ВАСУ, яка б містила чіткі орієнтири при застосуванні законодавства під час розгляду та вирішення справ, у яких відповідачами є виборчі комісії, в тому числі й ЦВК, під час виборів (референдуму) та поза межами цих процесів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я