додому Поточні новини Експерти вважають, що якби чинна Конституція виконувалась, то, можливо, не було б...

Експерти вважають, що якби чинна Конституція виконувалась, то, можливо, не було б потреби її змінювати

152

5Подія. Експерти вважають, що якби нині діюча Конституція виконувалась, то, можливо, не було б потреби її змінювати.

Про це 19 вересня експерти заявили в агентстві УНІАН на спеціальному експертному засіданні Національного круглого столу «Порозуміння заради європейського майбутнього» на тему: «Нова Конституція та євроінтеграція України».

«Головна проблема нашої Конституції не в тому, що вона погана, вона була позитивно оцінена європейською спільнотою, і якби вона послідовно виконувалася, то, можливо, не було б потреби у її зміні», – сказав суддя Конституційного суду України у відставці Микола Козюбра.

Суддя Конституційного суду України у відставці Микола Савенко у свою чергу зазначив, що внесення певних змін потрібно, але цей процес має бути виваженим. «На сьогодні наша Конституція в цілому не виконується. Ми спостерігаємо на законодавчому рівні розширення повноважень Президента, хоча його повноваження визначені Конституцією України і не можуть коригуватися законами. На мій погляд, на сьогодні варто звернути більшу увагу на виконання положень чинної Конституції, яка отримала позитивну оцінку», – сказав він.

Директор центру політико-правових реформ Ігор Коліушко зазначив, що не бачить з боку керівництва держави і багатьох опозиційних політиків бажання виконувати Конституцію. «Для мене, як для юриста, це основне свідчення того, що не буде виконуватися і майбутня Конституція», – сказав він.

За словами Коліушка, конституційна реформа може бути успішною тільки тоді, коли докладаються всі зусилля для виконання чинної Конституції. «Поки є можливість знайти спосіб як виконувати Конституцію, її треба виконувати. І коли цього не демонструє насамперед влада, тоді перспективи реформи Конституції мені видаються дуже сумними», – додав він.

Науковий консультант українського центру економічних і політичних досліджень ім. О.Разумкова Микола Мельник вважає, що на сьогодні немає необхідності ухвалювати нову Конституцію. «На сьогодні нову Конституцію ухвалювати не потрібно, для цього не існує об`єктивних підстав та об`єктивної потреби», – сказав він, додавши, що зміни, якщо вони потрібні, мають бути окремими.

«Конституційний процес, який сьогодні іде, є дуже важливим і справді може кардинально змінити ситуацію в державі, але він свідчить про те, що за нинішніх політичних і правових умов нова Конституція буде значно гіршою від тієї, яка є», – додав він.

Кандидат юридичних наук, один з авторів тексту Конституції України Віктор Мусіяка, зазначив, що «те, що називається концепцією внесення змін до Конституції – це є перший нарис намірів, які допустити неможливо». «Це проект наміру завершення процесу формування плебісцитарної монархії, через референдум закріпити всі можливі повноваження, які будуть сконцентровані на одній особі», – додав він.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я