додому ПОЛІТИКА Екс-прем’єра Таїланду судять за вбивство демонстрантів

Екс-прем’єра Таїланду судять за вбивство демонстрантів

130
galnet.org
galnet.org

Колишній голова уряду Таїланду Абхісіта Ветчачіва звинувачується в убивстві демонстрантів під час акцій протесту у 2010 році.

Відповідні звинувачення були висунуті йому в четвер, повідомляє “The Wall Street Journal“.

Кримінальний суд звільнив під заставу Ветчачіву, лідера основної опозиційної Демократичної партії, планується дізнання 24 березня наступного року.

Ветчачіва покинув суд, не даючи коментарів.

Раніше, у жовтні цього року, прокуратура також висунула обвинувачення в убивстві маніфестантів Сутепу Таугсубану, який зараз очолює акції протесту проти чинного уряду країни. У 2010 році він був віце-прем’єром Ветчачіви.

Прокурори вважають, що колишній прем’єр і Таугсубан дозволили співробітникам правоохоронних органів застосовувати бойові патрони для розгону “червоносорочечників” – прихильників скинутого прем’єр-міністра Таксіна Чінавата.

Таугсубан мав з’явитися до зали суду, однак не зробив цього. Його адвокат попросив суддю дозволити своєму підопічному з’явитися до суду пізніше, бо зараз він очолює акції протесту. Засідання відкладене до середини січня.

Таугсубан і Ветчачіва відкидають звинувачення на свою адресу.

У результаті зіткнень у Банкоку в 2010 році близько 90 людей загинули, більше 2 тисяч отримали поранення.

Тим часом у Таїланді тривають антиурядові акції протесту.

Демонстранти виступають проти уряду Чінават – сестри колишнього прем’єра Чінавата, який покинув країну після військового перевороту 2006 року. На думку протестувальників, Чінават представляє інтереси брата.

Приводом для демонстрацій послугувала спроба правлячої партії провести через парламент закон про загальну амністію, який дозволив би Чінавату повернутися на батьківщину й у політику.

Інтерфакс-Україна“, “Українська правда”

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я