додому Поточні новини Думка експерта: Шанси України отримати безвізовий режим з ЄС тануть на очах...

Думка експерта: Шанси України отримати безвізовий режим з ЄС тануть на очах  

75

7Шанси України найближчим часом перейти до другої (імплементаційної) фази лібералізації візового режиму тануть на очах.

Про це заявив директор програм з європейської інтеграції Міжнародного центру перспективних досліджень Володимир Притула.

Такий висновок аналітик робить після аналізу прийнятих 13 травня 2014 року в українським парламентом пакету так званого “безвізового” законодавства.

Зокрема, з прийнятого законопроекту “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо запобігання та протидії дискримінації) (реєстр. № 4581), внесеного урядом Яценюка, на відміну від проекту закону, що вносився урядом Азарова (реєстр. № 2342 від 19.02.2013), зникли слова “сексуальної орієнтації”.

На думку Притули, цього для Європейського союзу може бути достатньо для відмови Україні у переході до другої фази безвізового режиму.

За словами експерта, в такому випадку, доведеться повторно проходити усю процедуру зміни законодавства, а, як відомо, процес розробки, погодження і внесення цих змін займає достатньо багато часу.

“Тому, нам слід шукати відповідь на питання, кому вигідне затягування часу у настільки важливому для українських громадян питанні. Чесно кажучи незрозуміло, як уряд Яценюка, який особисто стояв на Майдані і відстоював європейські цінності, міг допустити такий казус. Або це було зроблено навмисне”, – резюмує аналітик.

Протягом найближчих двох місяців Єврокомісія має прийняти рішення про перехід до другої фази лібералізації візового режиму.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я