додому Поточні новини До НМПУ вступив журналіст-політв’язень Придністров’я

До НМПУ вступив журналіст-політв’язень Придністров’я

235
Сергій Ільченко

Київ, 14 серпня 2015 року (ПолітКом). Нещодавно до Незалежної медіа-профспілки України вступив опозиційний журналіст Придністров’я Сергій Ільченко разом із сином Миколою Ільченком.

Обидва працюють в українських виданнях, зокрема дописували на «ПолитКом», а через тиск та ув’язнення змушені були виїхати з Придністров’я. Сергій Ільченко був затриманий 18 березня 2015 року в Тирасполі за звинуваченням у поширенні в соціальних мережах закликів до повалення влади Придністров’я та збройного протистояння з Російською Федерацією. За твердженням друзів та колег, звинувачення проти Ільченка були сфабриковані спецслужбами. Журналіста випустили 18 липня після масштабної кампанії журналістів та медіа-організацій як України, так і світу. Ільченко вів у соцмережі Facebook групу «Придністров’я без корупції», де критикував владу Придністров’я, а також писав багато аналітичних матеріалів на цю тему.

Син Микола Ільченко також почав працювати в ЗМІ з зими 2013 року – в інформаційному агентстві «Страйк» (Київ), газета «Експерт новин» (Кмшмнів). Після арешту батька очолив кампанію щодо його звільнення.

Нагадаємо, НМПУ підтримувала Сергія Ільченка під час його перебування в СІЗО, вимагала зміни запобіжного заходу для нього й об’єктивного розслідування справи.

Незалежна медіа-профспілка України вітає нових членів дружнього колективу!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я