Домой Экономика Concorde Capital: Ризик девальвації гривні зростає

Concorde Capital: Ризик девальвації гривні зростає

88

6У травні запаси НБУ знизилися на рекордні у цьому році 2,8%, або на $697 млн. до $24,541 млрд. В цілому з початку 2013 року резерви «схудли» на 0,02%, або на $5 млн.

За словами віце-прем’єра Сергія Арбузова, з початку року Україна виплатила зовнішнім кредиторам $4 млрд. з $7,5 млрд. При цьому гроші на погашення черпалися переважно на зовнішніх боргових ринках. «Мінфін з 2012 року зробив чотири розміщення і два дорозміщення паперів, постійно зменшуючи ставку. При цьому країна повністю і своєчасно розраховується за своїми боргами», — похвалився чиновник. Хоча навіть високий попит інвесторів на суверенні папери країни не зміг уберегти НБУ від витрачання резервів.

Наступна велика виплата — $1,4 млрд. — належить Україні вже в серпні. Українському уряду доведеться позичати гроші втридорога або зовсім відмовитися від розміщення бондів. «Ризик закриття зовнішніх ринків запозичень істотно збільшує ймовірність неконтрольованої девальвації. Звичайно, не виключено, що політика «тримати гривню будь-якими силами», яка показала свою спроможність до цього моменту, зможе працювати аж до президентських виборів 2015 року. Але ми розуміємо, що для її успіху уряду доведеться знайти заміну розміщень єврооблігацій», — вважають Concorde Capital.

-ads-
Предыдущая статья«Газпром» решил пока не давать Украине авансы за транзит после 1 января 2015 года (комментарии экспертов)
Следующая статьяСирийские войска начали наступление на Хомс

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь