додому Економіка Антикризові заходи від уряду Яценюка

Антикризові заходи від уряду Яценюка

118

3Київ. 1 квітня 2014 (ПолітКом).  

1)   Відсьогодні українці платитимуть пенсійний збір при купівлі валюти

В Україні запроваджується обов’язковий пенсійний збір при операціях із купівлі валюти в готівковій і безготівковій формі за ставкою 0,5% від об’єкту оподаткування.

Про це йдеться в Законі про запобігання фінансовій катастрофі й створення умов для подальшого економічного зростання України, опублікованому в газеті “Голос України” і який набуває чинності сьогодні, 1 квітня, пише “УНІАН”.

Згідно із законом, платниками пенсійного збору відтепер вважаються “юридичні та фізичні особи, які здійснюють операції з купівлі іноземної валюти в безготівковій і\ або готівковій формі”.

“Для платників збору (ставка становить) – 0,5% від об’єкту оподаткування”, – йдеться в законі.

Організацію та контроль за сплатою збору забезпечує Національний банк, а комерційні банки до 20 числа кожного місяця зобов’язано подати до органів Пенсійного фонду звіт про нарахування платежів.

Як повідомлялося, наприкінці березня Рада з другої спроби прийняла підготовлений урядом закон про запобігання фінансовій катастрофі, що передбачає підвищення податкового навантаження на громадян і підприємства, але що одночасно є передумовою отримання нашою країною фінансової допомоги обсягом близько 27 млрд дол протягом двох років.

Крім пенсійного збору, закон зберігає діючі ставки податку на прибуток і ПДВ (18% і 20% відповідно), суттєво збільшує акцизи на пиво та сигарети (25% – 42,5%), вдвічі підвищує платежі за користування надрами й радіочастотами, підвищує акцизи на імпортні автомобілі та пальне – для низькоякісного пального (євро – 2,3) – 128 євро, для високоякісного (євро – 4,5) – 98 євро).

2)   Україна підвищує акцизи пиво на 42,5%, на алкогольні і тютюнові вироби – на 25%.

Згідно опублікованому у вівторок у газеті “Голос України” закону “Про запобігання фінансової катастрофи та створенні передумов для економічного зростання в Україні”, акциз на пиво підвищується на 42,5% – до 1,24 гривень за літр із 0,87 гривень за літр.

Акциз на вермути та кріплені вина збільшується з 2,86 гривень за літр до 3,58 гривень за літр, вина ігристі – з 4,16 гривень за літр до 5,2 гривень за літр. Ставка акцизу на спирт, спиртові дистиляти, алкогольні напої підвищується з 56,42 грн за літр 100% спирту до 70,53 гривень за літр 100% спирту.

Специфічні ставки акцизу на сигарети без фільтра збільшуються з 77,5 гривень за тис шт до 96,88 гривень за тиc шт, з фільтром – з 173,2 гривень за тис шт до 216,5 гривень за тис шт, тютюнову сировину, тютюн, його замінники, тютюнові екстракти та есенції, сигари і сигарили – з 217,6 гривень за кг до 272 гривень за кг.

Адвалорна ставка на тютюнові вироби при цьому зберігається на рівні 12%.

Мінімальне акцизне зобов’язання зі сплати акцизу на сигарети без фільтра зросте в 2014 г зі 101,6 гривень за тис шт до 127 гривень за тис шт, з фільтром – з 231,7 гривень за тис шт до 289,63 гривень за тис шт.

Відповідно до закону, зміна ставок акцизів на пиво набуває чинності з 1 травня 2014 року, спирт і спиртні напої – з 1 вересня.

Акцизи і мінімальні акцизні зобов’язання на тютюнові вироби зростуть з 1 липня.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я