додому Поточні новини Збігнєв БЖЕЗІНСЬКИЙ: Українцям обирати – незалежність чи провінція у складі Росії

Збігнєв БЖЕЗІНСЬКИЙ: Українцям обирати – незалежність чи провінція у складі Росії

67

8Ситуація. 16 вересня 2013 (Deutsche Welle). “Зближення України з ЄС дозволить Європі подружитися з Росією”Колишній радник президента США з питань національної безпеки, провідний американський геостратег Збігнев Бжезинський розповів про те, чому вважає євроінтеграцію України вигідною і Росії. Про це Збігнев Бжезинський розповів в інтерв’ю Deutsche Welle.

На запитання видання, чи варто Україні очікувати якихось несподіванок перед листопадовим самітом “Східного партнерства” у Вільнюсі, наприклад на кшталт того, що сталось, у Вірменії після візиту російського президента Путіна, геостратег відповів, що не можна цього відкидати.

“Україна, звичайно, набагато більша країна. В якомусь сенсі вона має більш взаємозалежні відносини з Росією, ніж Вірменія, яка географічно є, так би мовити, відрізаною. Тому цілком мислимим є те, що Україна може бути більш вразливою, якщо росіяни поставлять цю тему руба”, – аналізує він.

Колишній радник президента США також наголосив, що вважає євроінтеграцію України вигідною і Росії. “У далекій перспективі ближчі українсько-європейські відносини прокладають шлях для ближчих російсько-європейських взаємин, оскільки зрозуміло, що Україна і Росія філософськи та культурно є частиною Європи”, – переконаний Бжезинський.

Сьогоднішнє зближення України з Європою створює умови, які сприятимуть і зближенню Росії з Європою. Якщо не завтра, то післязавтра

На його думку, “Україна тісніше співпрацює з Росією, маючи від цього вигоду, але опосередковано вигоду від цього має і Росія. Зрештою, це набагато перспективніше майбутнє для Росії, ніж варіант, коли Росія є ізольованою і намагається підкупом домогтися інтеграції України до своєї нової імперії, одночасно будучи затиснутою між об’єднаною Європою та Китаєм, який нарощує міць”.

За словами геостратега, “цілком очевидно, що сутність Митного союзу полягає в спробі підкорити одну за другою незалежні сьогодні пострадянські країни. Україна в цьому контексті є найбільшим “трофеєм”, і думаю, що росіяни сповнені рішучості підпорядкувати її. Насправді ж питання в тому, чи готові українці відстояти свою незалежність? Тому самі українці мають визначити те, чи їм бути знову провінцією у складі більшої Росії”.

“Думаю, що мудрі люди в США, які виступають за, так би мовити, більшу Європу, яка включала б у себе і демократичну Росію та Україну, усвідомлюють, що сьогоднішнє зближення України з Європою створює умови, які сприятимуть і зближенню Росії з Європою. Якщо не завтра, то післязавтра”, – наголосив екс-радник президента США.

“Тому це в інтересах насамперед самої України, але також Росії, а загалом і Європи, щоб цей процес приєднання України до Європи не саботувався, не переривався і не перетворювався на спроби підпорядкувати Україну більшій імперській Росії”, – резюмував Бжезинський.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я