додому Поточні новини Віднині Сурков відповідає в Росії за Україну (думки експертів)

Віднині Сурков відповідає в Росії за Україну (думки експертів)

78

7Подія. 16 вересня 2013 (“Інтерфакс-Україна”). Куратором українсько-російських відносин у РФ стане колишній віце-прем’єр-міністр Росії Владислав Сурков.

Про те, що президент Росії Володимир Путін визначився з кандидатурою на пост куратора українсько-російських відносин повідомляє “Інтерфакс-Україна” з посиланням на власне джерело. Інформацію про те, що Сурков займе пост помічника президента РФ, який відповідає за українсько-російські відносини, підтвердили у Кремлі.

“Владислав Сурков хотів бути радником президента, щоб отримати більше повноважень, але при цьому бути менш вбудованим в систему. Але, швидше за все, його призначать не радником, а помічником президента”, – зазначає співрозмовник.

За словами джерела, до цих пір не ясно, чи буде пан Сурков відповідальним тільки за Україну, або в сферу його відповідальності увійдуть також інші країни СНД.

Нагадаємо, Владислав Сурков прийшов працювати в адміністрацію президента Бориса Єльцина в 1999 році, в травні 2008 року він обійняв посаду першого заступника глави АП. У 2011 році Сурков перейшов на роботу в уряд, обійнявши посаду віце -прем’єра. У травні 2012 року він очолив також апарат уряду і залишався на цій посаді до травня 2013 року, коли Володимир Путін звільнив його з формулюванням “за власним бажанням”.

Ситуація навколо призначення Суркова коментують українські експерти. Так, директор Інституту глобальних стратегій Вадим КАРАСЬОВ зазначив, що “політика Росії не стане ні більш жорсткою, ні більш конструктивною, буде більше негативних і чорних технологій щодо України. Треба чекати нової потужної ідеологічної, інформаційної та політтехнологічної війни. Це будуть не прямі лобові атаки, як зараз, а більш тонкі і підступні методи роботи. Але я б не перебільшував загрозу. Сурков і його команда працювали тут ще в 2004 році, але їм не вдалося перешкодити приходу до влади помаранчевої команди”.

На думку професора політології Національного університету Києво-Могилянська академія Олексія ГАРАНЯ, призначення Суркова свідчить про те, що Росія не очікувала, що Україна наблизиться до підписання угоди про асоціацію.

“Тому потрібен Сурков, який є майстром політичної інтриги. Будуть задіяні різноманітні засоби – лобізм, підкуп українських політиків, обіцянки фінансових вливань. Можуть бути провокації, міжнаціональні сутички, викид компромату на українську владу. Все це буде висвітлюватися у ЗМІ”, – заявив він.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я