додому Топ Новини YouTubeВІЙНИ ТРАМПІСТІВ ТА ДЕМОКРАТІВ В УКРАЇНІ

YouTubeВІЙНИ ТРАМПІСТІВ ТА ДЕМОКРАТІВ В УКРАЇНІ

24

В останній час ми стали свідками масованої інтервенції в український сегмент YouTube десятка нових російськомовних блогерів зі США, з начебто проукраїнською позицією. Вони не виникли вчора, але на українську аудиторію почали виходити нещодавно. І виходити агресивно.

До вже знаних нами Юрія Швеця, Андрія Іларіонова, Юрія Табаха, Ігоря Айзенберга, додалися Сергій Любарський, Денис Єлисевич, Дмитро Абрамсон тощо. Більшість з них є так званими “рускіми євреями”, емігрантами з колишнього СРСР. Всі вони займають демонстративно проукраїнську позицію. Що добре. Проте є одне “але”.

Це “але” полягає в тому, що їх активність, за виключенням кількох людей з цього пулу, просувають не загальний метапорядок на підтримку України у війні з Росією, а партійні “темнички” трампістської частини республіканців або демократів проти республіканців.

Трампісти “топлять” проти Байдена та лендлізу, “який не дають нам злі демократи”, звинувачують Білий Дім у заграванні з путлєром та здачі США Китаю. Натомість демократи називають трампістів російським ІПСО, “консервами руского міра” тощо. Як все це відбувається можна наочно побачити на прикладі т. зв. “дебатів” Любарського з Юрієм Романенком.

Коли я зіштовхнувся з цими баталіями в ютюбпросторі, то не міг збагнути навіщо вони потрібні?

Першим поясненням було те, що кожен з топ-ютюб-блогерів себе називає “впливовою медійною фігурою, що має зв’язки з людьми в Білому Домі та Банковій”. Це як в старому анекдоті про чувака, який дзвонить багатому єврею в Одесу і пропонує видати заміж його дочку Сару за Рокфеллера. І отримавши згоду та аванс за послуги, каже: “а тепер треба десь дістати телефон Рокфеллера”.

Якби це стосувалося одного умовного “любарського”, то це могло б бути. Проте ми бачимо розгортання американо-ізраїльської мережі російськомовних медіаплатформ, які мають у своєму розпоряджені крупні ботоферми та певні рекламні бюджети. Тому я більш чим впевнений, що має місце саме політтехнологічний проект.

Але навіщо мочити Байдена в Україні, чи атакувати Трампа в українському сегменті для того щоб що? Навіщо люди, які називали себе “командою відомої конгресвумен” шукали можливість виходу на топові українські медіаплатформи для просування російськомовних американських блогерів? Щоб українці голосували за Байдена чи Трампа? Яка користь політтехнологічним штабам американських партій тягнути в Україну свої “срачі”?

До ймовірного пояснення що відбувається мене підштовхнув колега з Бразилії, який описував щось схоже під час виборчої кампанії в його країні. Ряд американських блогерів латиноамериканського походження транслювали на внутрішньоамериканську аудиторію суто бразильські теми. З одного боку, це формувало відповідну громадську думку в США та настрої глобальних ЗМІ. З іншого – ці наративи поверталися в Бразилію, підсилені “джерелами” в США. Таким чином, інфохвилі поверталися з США в Бразилію та мали більш вибуховий ефект, чим якби вони були породжені в місцевих медіа.

Якщо припустити, що мета трампістських блогерів та їх демократичних візаві така ж? Запускаємо хвилі в Україні, а потім повертаємо їх в американський контекст з фокусом на окремі тарґетовані групи виборців. “Байден свідомо не включає лендліз. Байден здає Україну путіну” – каже такий блогер на українську аудиторію. Через деякий час, він отримує доступ до українських медіа. І на наступний день в американському умовному “фокс ньюз цитується “українські джерела”, які “мочать Байдена”.

І скажіть, що в нас мало “корисних ідіотів” – фанатів Трампа? Те ж саме можна сказати і про наративи демократів, які намагаються виставити усіх трампістів “російським ІПСО”. Там справді цього лайна вистачає, але є й ті, хто щиро підтримує і МAGA, і Україну.

Тому, друзі! Не тягніть лайно з срачів демократів та республіканців в український контекст! Це їх війни та розбірки! Ми вже неодноразово вплутувалися в історії, які потім доводилося героїчно долати, щоб відновити двопартійну підтримку України в Конгресі. будь-які спроби втягнути нас у срачі треба припиняти і посилати за російсійським військовим кораблем! Не ставайте корисними ідіотами.

Звичайно це лише моя конспірологічна версія. Хотів би більш фахової розмови на цю тему.

Віталій КУЛИК, директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства

Джерело тут

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я