Домой Текущие новости Ян ТОМБІНСЬКИЙ: Україна повинна провести місцеві вибори після прийняття змін у виборче...

Ян ТОМБІНСЬКИЙ: Україна повинна провести місцеві вибори після прийняття змін у виборче законодавство

63

1Киев. 12 листопада 2013 (ПолітКом).Україна повинна провести місцеві вибори після прийняття змін до виборчого законодавства. Про це в ході засідання круглого столу заявив посол, голова представництва ЄС в Україні Ян Томбінський, передає кореспондент РБК-Україна.

«Ми розуміємо, що залишилося менше тижня до саміту у Вільнюсі… Ми повинні думати про те, на яке минуле повинна спиратися країна, щоб здійснювати реформи, забезпечуючи перспективи розвитку. Останні 20 років Україна забезпечила такі умови: виросло ціле покоління українців, для яких незалежність України — це незаперечний факт… Угода про асоціацію — це надання людям відчуття того, що вони суб’єкти демократії. Тому реалізація реформи місцевого самоврядування — складова цього», — заявив Томбінський.

Він зазначив, що на шляху реалізації реформи місцевого самоврядування необхідно забезпечити зміни в законодавстві для проведення чесних і демократичних виборів на місцевому рівні.

«Ми вітаємо бажання української сторони, депутатів працювати над такими змінами…, щоб процес виборів на місцевому рівні отримав більше довіри громадян», — зазначив Томбінський.

-ads-

Він підкреслив, що в ряді міст України виявлені суттєві негативні фактори, в першу чергу це стосується відсутності законно обраної місцевої влади.

«Список цих міст не такий короткий. Тому цю проблему забезпечення виборів на місцевому рівні необхідно буде вирішувати найближчим часом», — сказав Томбінський.

Томбінський додав, що в демократичних перетвореннях зацікавлений не тільки ЄС.

«Коли мене запитують, чому я зацікавлений в тому, щоб Україна була асоційована в ЄС?.. Адже Україна — найбільш наближений і близький сусід ЄС. Але коли ми говоримо про надійність партнера, то нам потрібен такий партнер, у якого політика передбачувана… Думаю, що всі сусіди України виграють від того, що вона в політичному і економічному плані буде передбачуваною. Не можу сказати, що зараз вона не така, що вона слабка країна. Але Україна не завжди використовує свій потенціал… Я оптимістично ставлюся до того, як буде реалізована угода Вільнюса. Але нам ще потрібно дістатися до Вільнюса», — підсумував він.

Предыдущая статьяАмериканский инвестфонд купил 20% внешнего долга Украины
Следующая статьяМарина СТАВНІЙЧУК: Президент найближчим часом підпише проект Концепції реформування місцевого самоврядування

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь