додому Екологія Вуглецево нейтральні ігри, або як викопне паливо стає із значком «carbon free»

Вуглецево нейтральні ігри, або як викопне паливо стає із значком «carbon free»

10

Ця історія про те, як енергетичні компанії, головні нагрівачі планети, намагаються купити собі карбонові квоти у селян, що захищають ліси від пожеж, щоби стати зеленими. І хоча математика не сходиться, схоже це нікого не зупиняє.

Трохи вступу

Отже слідкуємо уважно за руками. Маємо європейського газового гіганта TotalEnergie SE, якому треба продати газ китайцям і щоб все пройшло максимально етично і карбоново нейтрально.

Власники п’ють ранкову каву з мінімальним викидом вуглецю і читають новини на ресайклінг папері. Всі дуже і дуже за еко.

І дуже за етичність інклюзивного капіталізму. Особливо в бувших французьких колоніях про, які там зазвичай пишуть в діловій європейській пресі на перших шпальтах.

Аж тут зустрічають новину про те, як у Зімбабве жвавий юний волонтер Кембо Магоньо рятує африканський континент від пожежі, розчищаючи хащі на кордоні двох країн.

Евріка! геніальні топ-менеджери прикидаючи складну нову математику кліматичних рішень вирішують профінансувати громадську організацію Кембо на таку важливу для планети справу, як захист лісів по програмі Зелена Африка. До Кембо вмить підключається половина сусідніх сіл і журналісти всієї Європи підхоплюють новину про зелений карбоново-нейтральний курс компанії TotalEnergie.

Так газовий гігант стає зеленим першопрохідцем і проводить чи не найпершу оборудку на 17 млн євро з китайцями, не простого, а карбоново нейтрального газу. 

Китайці в свою чергу теж не дрімають і підхоплюють свіжу європейську фішку. Егей шановні пролетарії Піднебесної, всемогутня Компартія дбає про вас і клімат, тепер у ваших заводських бараках палає не якийсь там, а «зелений» газ, карбоново нейтральний. Грійте свою мівіну і працюйте краще нещасні на благо нашої централізованої економіки. Заробляйте свої соціально-трудові бали. 

Магічні Вуглецеві кредити

Отже для того, щоб це запрацювало, піонерам вуглецевої нейтральності – компанії TotalEnergie спочатку потрібно було знайти зелені проекти, здатні задовольнити дві вимоги: генерувати вуглецеві кредити за підтримки міжнародної організації, не витрачаючи при цьому занадто великих фінансових витрат.  Потрудившись знайти відповідь, команда домовилася про зустріч із засновниками South Polus із Цюріха, який був рекомендований конкуруючими трейдерами.  Так 600 000 доларів з газової карбоново нейтральної транзакції у розмірі 17 мільйонів доларів частково заплатили за охорону лісів у Зімбабве.

Win-Win-Win  

Отримана в результаті торгівля виглядає, як перемога для всіх.  TotalEnergie дотримав обіцянок перед інвесторами скоротити викиди вуглецю.  Збіднілі громади отримали фінансову підтримку.  А покупець, China National Offshore Oil Corp., назвав відвантаження одним із кроків, які він вживає, щоб “забезпечити націю чистою енергією”.  

Можна обмивати справу чудовим шампанським, карбоново нейтральним звичайно! 🥂 

Але експерти з клімату і навіть важливий організатор, що стоїть за угодою, кажуть, що вона практично нічого не зробить для зменшення викидів вуглекислого газу в атмосферу, далеко не досягаючи нейтрального.

Більшість експертів вважає, що зупинка вирубки лісів і викиди від викопного палива це не одне й те саме. Навіть моя 9-річна донька це розуміє, вигукує обурений засновник South Polus, що продав газовій корпорації ті карбонові кредити.

Історія отримала резонанс і дійшла до журналістів Блумберга, де ви можете почитати деталі цієї карбонової історії.

Очевидно, що маніпуляція карбоновими квотами продовжується ще з часів Кіотського протоколу.

Хто хоче побачити картинку більш яскраво знайдіть французький фільм Carbone 2017 року.

Скоро цей ринок запрацює знову на повну, як і весь карбоновий капіталізм. А бізнес і далі продовжуватиме генерувати вуглецеві викиди, а ми і далі рухатимемось до точки кліматичного неповернення. 

Адже +40 у кінці серпня, це ж не бар’єр вірно.

#carbonfree #вуглецевонейтральні #карбоновіквоти #викопнепаливо #зеленийгаз

Автор: Максим Залевський

Джерело: Facebook

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я