додому Соціум Вільний доступ до вогнепальної зброї: коментар експерта

Вільний доступ до вогнепальної зброї: коментар експерта

245

На тему того, чи потрібен в Україні закон, який дозволить вільну купівлю і зберігання вогнепальної зброї, радіостанція «Голос Столиці» поспілкувалася із президентом Всеукраїнської федерації прикладних стрілецьких видів спорту Сергієм Львовичем.

Лідер партії «Свобода» Олег Тягнибок закликав розробити закон, який дозволить громадянам України вільно купувати і носити вогнепальну зброю. Наскільки необхідно приймати в Україні такий закон, радіостанція «Голос Столиці» дізналась в президента Всеукраїнської федерації прикладних стрілецьких видів спорту Сергія Львовича.

«Голос Столиці»: Олег Тягнибок аргументував цю пропозицію тим, що якби українці мали право на носіння зброї, того, що відбувалося під час протистоянь в центрі Києва, можна було б уникнути. Ви згодні з нардепом?

Сергій Львович: У жодному з законопроектів, включаючи і той, який пропонує Тягнибок, такого формулювання немає. Є звід інструкцій і наказів МВС, за якими зараз здійснюється приведення обігу зброї до європейських норм. Є чіткий контроль за видачею, навчанням, зберіганням, застосуванням, транспортуванням зброї, і є чітка регламентація норм права згідно європейських норм. Тому сама фраза «вільний обіг зброї» абсурдна.

«Голос Столиці»: А за якою процедурою зараз здійснюється придбання вогнепальної та холодної зброї? Кому її дозволено носити?

Сергій Львович: Сьогодні в Україні діє наказ МВС №622, згідно з яким в Україні регламентується обіг зброї. Громадяни старше 21 року можуть придбати гладкоствольну вогнепальну зброю, старше 25 років – нарізну, до категорії якої також відносяться АК, СВД, М4 та інші зразки вогнепальної зброї, що відрізняються від армійських лише тим, що в них заблоковано режим стрільби чергами.

«Голос Столиці»: Тобто ця ініціатива пов’язана з тим, що закони, за якими зараз відбувається придбання зброї, недосконалі?

Сергій Львович: Так. І завдання саме в тому, щоб цей закон зробити більш досконалим, контрольованим і доступним для розуміння громадянами.

«Голос Столиці»: Чи можна порівнювати наше законодавство із законами в США, де вільна купівля і зберігання зброї?

Сергій Львович: Вільна купівля в деяких штатах, в більшості – все одно для придбання зброї потрібна її реєстрація. За рахунок того, що США – більш технологічно розвинена країна, там все комп’ютеризовано і там простіші бюрократичні процедури. Але жодним чином це не означає, що в США законним чином зареєстровану зброю можна прийти і купити як кілограм картоплі.

«Голос Столиці»: Якщо закон приймуть, на суддів, у разі вбивств, буде покладено подвійну відповідальність.

Сергій Львович: Можливо. Але на сьогодні є світова статистика, згідно з якою український громадянин більш ніж нормальний і адекватний.

Нагадаємо, 19 лютого після захоплень урядових установ з райвідділів міліції Львова зникла понад 1 тисяча одиниць вогнепальної зброї. Цього ж дня в управлінні СБУ в Івано-Франківській області були захоплені 268 табельних пістолетів, 2 гвинтівки, 3 ручних кулемети, 92 гранати і близько 15 тисяч патронів.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я