додому Поточні новини Виборчі настрої населення Києва – опитування

Виборчі настрої населення Києва – опитування

136

1Відносна більшість киян віддали б голоси Віталію Кличку і партії «УДАР», якби в Україні відбувалися дострокові президентські і дострокові парламентські вибори.

Про це свідчать результати опитування, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова.

Згідно з даними опитування, у разі проведення дострокових виборів Президента, за В.Кличка віддали б свої голоси 20,2% опитаних.

За лідера ВО «Батьківщина» Юлію Тимошенко проголосували б 11,9% респондентів, за народного депутата Петра Порошенка – 8,0%, за голову партії «Фронт Змін» Арсенія Яценюка – 7,1%, за лідера ВО «Свобода» Олега Тягнибока – 6,9%, за нинішнього Президента Віктора Януковича – 6,8%, за голову КПУ Петра Симоненка – 1,6%.

При цьому, 1,2% опитаних проголосували б за іншого кандидата, решта – не визначилися з відповіддю або не брали б участі у виборах.

Якби в Україні відбувалися дострокові вибори до Верховної Ради, то відносна більшість киян віддали б голоси партії «УДАР Віталія Кличка» (25,7% усіх опитаних) та ВО «Батьківщина» – 21,4%.

Кандидатів у депутати від ВО «Свобода» підтримали б 10,5% респондентів, Партії регіонів – 8,5%, Радикальної партії Олега Ляшка – 1,7%, Комуністичної партії України – 1,4%, партії «Наша Україна» – 1,2% та партії «Україна – Вперед!» – 0,3%.

Водночас 0,8% опитаних віддали б голоси іншим партіям. Решта опитаних не визначилися з відповіддю або не брали б участі у виборах.

Якби вибори Київського міського голови відбувалися найближчим часом, то найвищі шанси виграти їх мав би лідер партії УДАР Віталій Кличко.

Згідно з опитуванням, за В.Кличка готові проголосувати 30,5% усіх виборців, або 35,8% тих, хто збирається взяти участь у виборах.

При цьому, другий показник мав би голова КМДА Олександр Попов (16,4% та 18,0%, відповідно), третій – Петро Порошенко (12,0% та 14,6%, відповідно).

Далі йшли б Андрій Іллєнко (5,7% та 7,1%), Микола Катеринчук (5,1% та 5,6%), Олег Ляшко (2,9% та 3,2%), Сергій Бондарчук (0,7% та 0,8%).

За іншого кандидата проголосували б 2,5% усіх опитаних, або 3,2% тих, хто збирається взяти участь у виборах. Решта опитаних не визначилися з відповіддю або не брали б участі у виборах.

Водночас, якби кандидати від УДАРУ (В.Кличко) та «Свободи» (А.Іллєнко) не брали участі у виборах, а єдиним узгодженим кандидатом від опозиційних сил був П.Порошенко, його результат на виборах був би найвищим: 20,1% усіх виборців, або 24,4% тих, хто збирається взяти участь у виборах.

Другий показник мав би О.Попов (16,7% та 18,8%, відповідно), третій – М.Катеринчук (11,9% та 14,1%, відповідно).

Далі йшли б О.Ляшко (6,7% та 7,6%) та С.Бондарчук (1,2% та 1,4%).

За іншого кандидата проголосували б 3,3% усіх опитаних, або 4,3% тих, хто збирається взяти участь у виборах. Решта опитаних не визначилися з відповіддю або не брали б участі у виборах.

Дослідження вказує на те, що для більшості киян вибори мера і міської ради є важливими: 22,9% опитаних відповіли, що вони дуже важливі, 29,3% – що вони досить важливі. Не надто важливими київські вибори є для 27,7% киян, а 12,1% респондентів вважають, що вибори взагалі непотрібні.

При цьому, близько чверті киян – 27,0% – готові взяти участь у мітингах на підтримку проведення київських виборів у випадку, якщо влада відмовиться призначити вибори мера Києва і Київської міської ради на найближчі півроку.

Дослідження проведене соціологічною службою Центру Разумкова у місті Києві з 3 по 8 квітня 2013 року. Опитано 1216 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,9% з імовірністю 0,95.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я