додому Поточні новини В Києві у присутності Президентів України та Чехії підписано низку двосторонніх документів

В Києві у присутності Президентів України та Чехії підписано низку двосторонніх документів

127

921 жовтня в Києві у присутності Президентів України та Чехії Віктора Януковича і Мілоша Земана підписано низку двосторонніх документів.

Президент Чехії перебуває в Україні з триденнім візитом.

Зокрема, підписано Міжурядову угоду про військові поховання, якою передбачається гарантування взаємного сприяння у збереженні й догляді за військовими похованнями на території України, де поховані чеські громадяни, та на території Республіки Чехія, де поховані громадяни України. Окрема увага приділяється забезпеченню сторонами утримання військових поховань на території своєї держави, а також сприянню в пошуку, упорядкуванні та утриманні військових поховань.

Підписання цієї угоди дозволить за принципом взаємності забезпечити безоплатне і безстрокове використання земельних ділянок, на яких знаходяться військові поховання іншої Сторони, а також сприяти в питаннях, пов’язаних з ексгумацією, переміщенням та перепохованням останків. Угода передбачає активізацію співробітництва між Державною міжвідомчою комісією України у справах увічнення пам’яті жертв війни та політичних репресій та Міністерством оборони Республіки Чехія.

Також була підписана Угода між Міністерствами оборони України та Республіки Чехія про взаємний контроль якості продукції оборонного призначення під час здійснення військово-технічного співробітництва. Цей документ передбачає створення сприятливих умов для регулювання взаємного контролю якості продукції оборонного призначення між сторонами договору, що відповідає національним інтересам обох держав у просуванні товарів військового призначення та подвійного використання на зовнішні ринки. Окрема увага приділяється захисту обома сторонами інформації з обмеженим доступом, отриманої в ході виконання цієї Угоди.

Крім того, підписано Протокол до Міжурядової конвенції про уникнення подвійного оподаткування та попередження податкових ухилень стосовно податків на доходи і майно, якою передбачено зміну назв податків, на які поширюється Конвенція, внесення змін до тексту стосовно оподаткування та обміну інформацією. Протокол змінює назви податків, на які поширюється Конвенція; вносить зміни до тексту чинної Конвенції стосовно статей щодо постійного представництва, пенсій, уникнення подвійного оподаткування та недискримінації; вносить зміни стосовно оподаткування процентів, а саме про те, що звільняються від оподаткування проценти, одержувачем та фактичним власником яких є уряд договірних держав, Національний банк України і Республіки Чехія та, у випадку України – Ощадбанк або Укрексімбанк, а у випадку Республіки Чехія – Чеський експортний банк та Експортна страхова компанія, які належать або контролюються урядами договірних держав.

Також у присутності Президентів України та Чехії було підписано Міжурядовий Імплементаційний протокол до Угоди між Україною та Європейським співтовариством про реадмісію осіб.

Цей документ був розроблений з метою практичної імплементації положень Угоди між Україною та Європейським співтовариством про реадмісію осіб, підписаної в м. Люксембург 18 червня 2007 року. Протокол передбачає створення правових підстав і визначення порядку здійснення реадмісії між українською та чеською сторонами. Протокол врегульовує також питання умов ескорту осіб, які підлягають р еадмісії, термінів направлення та розгляду запитів про реадмісію.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я