додому Економіка Уряд запроваджує часткову компенсацію вартості утеплення житла

Уряд запроваджує часткову компенсацію вартості утеплення житла

227

Київ. 08 квітня 2015 року (ПолітКом). Уряд України розповсюджує програму з енергоефективності й запроваджує компенсацію вартості утеплення індивідуальних житлових будинків та для ОСББ (об’єднань співвласників багатоповерхових будинків).

«Розмір компенсації буде відповідно 30% і 40%», – повідомив на засіданні Кабінету Міністрів Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк.

Загальний обсяг задіяних у програмі коштів – 1,57 млрд грн. Скористатися цією програмою зможуть близько 134 тис сімей.

Він також наголосив на необхідності «споживати менше енергетики», навівши приклад Польщі, ВВП (валовий внутрішній продукт) якої вчетверо більший за ВВП України, проте вона споживає в п’ять разів менше енергоресурсів: «Тому Уряд робить програму з енергоефективності. Хочете поміняти газовий котел, який неефективний і дорого для вас коштує, – 20% вартості компенсує бюджет, якщо ви вирішили придбати інший, не газовий котел. Хочете утеплити свою квартиру – 30% від вартості такого утеплення, але не вище 10 тис грн., – так само держава дає. Хочете утеплити будинок – 40% вартості для ОСББ, держава компенсує на кожну квартиру, і так само не більш як 10 тис грн.».

Окрім того, Прем’єр звернувся до Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадія Зубка разом із керівництвом Ощадного банку провести кампанію з роз’яснення громадянам – «пояснити людям, як у банку оформити кредит, отримати компенсацію з Державного бюджету на те, щоб купити нові вікна, утеплити будинок, замінити котел і отримати компенсацію». Роз’ясненням, за його словами, також мають зайнятися обласні державні адміністрації разом із обласними підрозділами Ощадного банку по Україні.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я