додому Топ Новини Українці більше не зможуть заробити на депозитах (коментарі експертів)

Українці більше не зможуть заробити на депозитах (коментарі експертів)

77

3Київ. 28 жовтня 2013 (Економіст). Ставки по депозитах фізичних осіб в українських банках не ростимуть. Адже високу вартість депозитів фінустанови перекладають на ціну кредитів для бізнесу, а їх уряд якраз має намір зробити дешевшими.

«На мою думку, ставки по депозитах вичерпали можливість зростання і залишатимуться на поточному рівні до кінця року», – вважає перший заступник глави правління Промінвестбанку В’ячеслав Юткін.

Директор департаменту продуктів для приватних клієнтів Райффайзен Банку Аваль Євген Дем’янов також прогнозує, що депозитні ставки до кінця жовтня зрівноважилися і не зазнають істотних змін до січня.

«В цілому не очікується значної зміни депозитних ставок до кінця року, але можливе їх невелике підвищення – на 1-2 п.п. в рамках акцій і спецпропозицій, що традиційні для закінчення року», – сказав банкір.

Аналогічної точки зору дотримується і заступник голови правління, директор роздрібного банку ВіЕйБі Банку Антон Шаперенков.

«Вважаю, ставки за депозитами зафіксуються на існуючому рівні і до кінця року не варто очікувати значної зміни ставок у бік збільшення», – сказав він, зазначивши при цьому, що на рівень процентних ставок впливає як потреба банку в залучених коштах від фізичних осіб, так і політика регулятора та Фонду гарантування вкладів фізичних осіб щодо дедоларизації економіки.

Зауважимо, для економіки наслідки підвищення депозитних ставок будуть негативними, оскільки вартість депозитів фізичних осіб перекладається на ціну кредитів для бізнесу. Взяти кредит за прийнятною ціною під капітальні інвестиції нині фактично нереально.

Розраховувати на здешевлення кредитів варто не раніше 2014 року. Швидше за все, це буде лише відкат процентних ставок до нинішнього рівня, вважають експерти.

Як повідомляв Економіст, президент Віктор Янукович вимагає зробити дешевшими кредити для підприємств, знизивши ставки як мінімум до 14% річних до кінця року.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я