додому Поточні новини Україна просить Гаазький трибунал покарати Януковича

Україна просить Гаазький трибунал покарати Януковича

63

Київ. 25 лютого 2014 (Українська правда). Верховна Рада просить Міжнародний кримінальний суд притягнути до відповідальності Віктора Януковича, Віталія Захарченка, Віктора Пшонку та інших посадових осіб за злочини проти людяності. Відповідну заяву 324 голосами проголосували у Верховній Раді.

Депутати прийняли заяву в Міжнародний кримінальний суд про визнання Україною юрисдикції Міжнародного кримінального суду, скоєння злочинів проти людяності вищих посадових осіб держави, які привели до особливо тяжких наслідків і масових вбивств українських громадян під час мирних акцій протесту в період з 21 листопада 2013 по 22 Лютий 2014.

Під час бурхливого обговорення деякі депутати наполягали на додання до заяви списку прізвищ винних чиновників, які віддавали злочинні накази, включаючи, наприклад, Клюєва, Арбузова, Азарова та інших. Однак єдності щодо кількості прізвищ у парламенті не спостерігалося.

Спікер ВР Олександр Турчинов наголосив, що список потім буде поповнений прізвищами тих людей, провину яких буде доведено. Разом із тим ВР досі не ратифікувала Римський статут міжнародного кримінального суду. Відповідний законопроект раніше зареєстрував депутат від “Батьківщини” Геннадій Москаль.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я