додому Поточні новини Україна лідирувала за кількістю позовів до ЄСПЛ в 2014 році

Україна лідирувала за кількістю позовів до ЄСПЛ в 2014 році

163

Київ. 30 січня 2015 (Українська правда). У 2014 році Україна лідирувала за кількістю позовів, поданих до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ). Про це йдеться в щорічному звіті суду, пише Deutsche Welle.

Так, українці скерували до ЄСПЛ 13,6 тис. скарг, або 19,5 % від усіх скарг до суду.

На другому місці перебуває Італія, від громадян якої надійшло 10,1 тисячі позовів (14,4%), а на третьому – Росія з приблизно 10 тисячами позовів (14,3%%).

9,5 (13,6%) надійшло від Туреччини, 3,4 тис. – від Румунії (4,9%). Далі йдуть Сербія, Грузія, Угорщина, Польща, Словенія.

-ads-

Більшість позивачів із цих країн скаржаться на дві проблеми – надзвичайно затягнуті процедури розглядів і несправедливі судові рішення.

У 2014-му, як і попереднього року, найбільше обвинувальних рішень суд виніс стосовно Росії. Її визнали винною в 129 випадках. Значна частина позовів подана жителями Чечні і пов’язана з викраденнями людей. На другому місці Туреччина з 101 обвинувальним рішенням.

Водночас кількість скарг, поданих до ЄСПЛ у 2014-му, вперше знизилась у порівнянні з попереднім роком – приблизно на 15 % до близько 56,2 тис. випадків. Окрім того, в порівнянні з 2013 роком на 30 %зменшилась кількість справ, які перебувають на розгляді в Страсбурзі – зараз їх нараховується близько 69 тис..

Цю позитивну динаміку в самій інституції пояснюють, з одного боку, реформою суду щодо прискорення розгляду. З іншого боку, багато країн вживають заходів для зменшення кількості скарг до ЄСПЛ. Зокрема, це стосується Італії, де помітно зменшилась кількість надто затягнутих судових розглядів, а також Росії, де покращились умови щодо утримання під вартою.

Нині в ЄСПЛ працюють 700 юристів, а його щорічний бюджет становить близько 67 мільйонів євро.

попередня статтяУ Коростені волонтери налагодили виробництво одягу для воїнів АТО
наступна статтяНБУ выступил против изъятия депозитов граждан “в особый период”

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я