додому Соціум У Twitter нарахували більше 20 тисяч “кремлеботів”

У Twitter нарахували більше 20 тисяч “кремлеботів”

130

Європа. 04 квітня 2015 року (Українська правда). Відомий інтернет-аналітик Лоренс Александер провів розслідування та дійшов висновку, що тільки в Twitter існує близько 20 500 акаунтів, які, ймовірно, є кремлівськими ботами. Дослідження опубліковано на сайті Global Voices.

Відправною точкою дослідження став набір акаунтів, котрі через кілька годин після вбивства Бориса Нємцова 27 лютого розмістили ідентичну фразу – про те, що Нємцова вбили українці.

_1_

Дослідивши соціальні зв’язки всіх таких акаунтів, Александер з’ясував, що 2900 з них – тісно пов’язана група, топологія якої різко відрізняється від природної (випадкової вибірки акаунтів). Крім того, 87% профілів не мали інформації про часовий пояс і 92% не мали улюблених твіттерів. Для “людської” мережі відповідні показники – 51% і 15%.

Ту саму методику Александер застосував до ще чотирьох фраз, які користувачі рунету визначили як так, що походять від “кремлеботів” – про “Новую газету”, бої під Маріуполем, початку “великої війни” – і потрапив у потік помилково повідомленням про збій RSS.

З чотирьох груп виявилося можливим виділити 17590 “соціально ізольованих” акаунтів, в 93% профілів яких не було інформації про місцезнаходження, в 96% не було часового поясу і в 97% – улюблених твіттерів.

_2_

Крім того, хоча акаунти всіх чотирьох груп були виділені за незалежними ознаками, всі вони виявилися тісно пов’язані один з одним.

_3_

Дослідник зобразив зв’язки і зміг виділити 17 590 “соціально ізольованих” акаунтів

“Ця картина найсильнішим чином відрізняється від рандомізованої контрольної вибірки: фінальна вибірка взагалі не містила ізольованих груп. Вона відповідає гіпотезі, що це боти, створені загальним агентом – і комплекс доказів чітко вказує на Москву”, – пише дослідник.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я