Домой Социум У Twitter нарахували більше 20 тисяч «кремлеботів»

У Twitter нарахували більше 20 тисяч «кремлеботів»

130

Європа. 04 квітня 2015 року (Українська правда). Відомий інтернет-аналітик Лоренс Александер провів розслідування та дійшов висновку, що тільки в Twitter існує близько 20 500 акаунтів, які, ймовірно, є кремлівськими ботами. Дослідження опубліковано на сайті Global Voices.

Відправною точкою дослідження став набір акаунтів, котрі через кілька годин після вбивства Бориса Нємцова 27 лютого розмістили ідентичну фразу — про те, що Нємцова вбили українці.

_1_

Дослідивши соціальні зв’язки всіх таких акаунтів, Александер з’ясував, що 2900 з них — тісно пов’язана група, топологія якої різко відрізняється від природної (випадкової вибірки акаунтів). Крім того, 87% профілів не мали інформації про часовий пояс і 92% не мали улюблених твіттерів. Для «людської» мережі відповідні показники — 51% і 15%.

-ads-

Ту саму методику Александер застосував до ще чотирьох фраз, які користувачі рунету визначили як так, що походять від «кремлеботів» — про «Новую газету», бої під Маріуполем, початку «великої війни» — і потрапив у потік помилково повідомленням про збій RSS.

З чотирьох груп виявилося можливим виділити 17590 «соціально ізольованих» акаунтів, в 93% профілів яких не було інформації про місцезнаходження, в 96% не було часового поясу і в 97% — улюблених твіттерів.

_2_

Крім того, хоча акаунти всіх чотирьох груп були виділені за незалежними ознаками, всі вони виявилися тісно пов’язані один з одним.

_3_

Дослідник зобразив зв’язки і зміг виділити 17 590 «соціально ізольованих» акаунтів

«Ця картина найсильнішим чином відрізняється від рандомізованої контрольної вибірки: фінальна вибірка взагалі не містила ізольованих груп. Вона відповідає гіпотезі, що це боти, створені загальним агентом — і комплекс доказів чітко вказує на Москву», — пише дослідник.

 

Предыдущая статьяСергій Квіт: До проекту «Літні мовні школи» долучилися 1714 шкіл
Следующая статья«Пропаганда спрямована на розпалювання національної та міжнаціональної ворожнечі: проблеми визначення та протидії». Аналітична записка

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь