додому Соціум Сергій Квіт: До проекту «Літні мовні школи» долучилися 1714 шкіл

Сергій Квіт: До проекту «Літні мовні школи» долучилися 1714 шкіл

278

Київ. 03 квітня 2015 року (ПолітКом). Міністр освіти і науки Сергій Квіт вважає, що Україні потрібна мода на вивчення іноземних мов. Тоді наша країна буде конкурентоздатна, а наші фахівці будуть сильними і втілюватимуть реформи. Про це він зазначив на прес-конференції «Літні мовні табори» в Українському кризовому медіа-центрі за участі представників волонтерських організацій.

Пан міністр наголосив на тому, що потреба вивчення англійської мови є одним із головних завдань Міністерства освіти і науки, тому  волонтерський проект «Літні мовні табори» й був ініційований підпорядкованим йому відомством. «Без англійської мови сьогодні немає ні науки, ні освіти.  Водночас цим проектом ми маємо не лише навчити дітей, а й привернути увагу суспільства до важливості цієї теми», – підкреслив Міністр.

Як повідомив Сергій Квіт, проект «Літні мовні школи» триватиме 2-3 тижні у червні, оскільки в цей час школярі ще перебуватимуть у школах. Міністр зазначив, що бюджетних коштів на цей проект не передбачено, тому Міністерство звернулося за допомогою до волонтерів та різних волонтерських організацій, щоб спільними зусиллями втілити у життя цей дуже потрібний проект для школярів України. Зокрема, до реалізації проекту вже долучилася Міжнародна волонтерська організація Корпус Миру, Українська волонтерська ініціатива Євромайдан SOS, Британська рада, Американські ради, Світовий конгрес українців, програма КАКТУС; видавництва – Cambridge University Press, Mcmillan Education,Pearson, Oxford UniversityPress та інші.

Міністр освіти і науки також зазначив, що Міністерство, у свою чергу, звернулося до обласних департаментів освіти щодо підготовки до проведення літніх мовних таборів у школах всіх областей України. Сьогодні до проекту долучилося вже 1714 шкіл, в рамках яких волонтери навчатимуть понад 27 тисяч школярів.

Сергій Квіт висловив подяку кільком областям, які проводили мовні літні табори для школярів раніше і вже мають відповідний досвід, зокрема, це 726 шкіл у Дніпропетровській області, 116 шкіл у Львівській області, 112 – на Полтавщині та інші.

Сергій Квіт також поінформував про волонтерів, які долучаються до проекту та в червні навчатимуть дітей англійської. Це не лише шкільні вчителі, а й викладачі університетів, студенти-волонтери, яких сьогодні долучилося вже 440, випускники університетів. Взяти участь у проекті також зголошуються іноземці, які перебуватимуть в Україні на час проведення мовних таборів. Міністр також зауважив, що оскільки проект не фінансується, волонтери мають самостійно доїжджати до обраної школи. Однак за потреби на місцях подбають про поселення та харчування.

Сергій Квіт наголосив, що вся інформація про проект сьогодні розміщена на сайті Міністерства: інструктивна інформація для волонтерів, контакти відповідальних осіб за проект у кожній області, а також навчальні англомовні матеріали, які волонтери зможуть залучати для навчання школярів. Міністр також додав, що навчання школярів англійської мови проходитиме у різноманітних креативних форматах. Міністерство пропонує певні освітні стандарти, однак креативність формату та цікавість навчання покладається на волю волонтерів.

Міністр освіти і науки звернувся до волонтерів із закликом долучатися до втілення у життя мовних літніх таборів: «Ми закликаємо волонтерів допомогти своїм школам у рідних містах та селах з вивчення англійської мови. Адже допомагаючи нашим дітям сьогодні, ви всі спільно долучаєтеся до створення майбутнього України».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я