додому Поточні новини У Держдумі РФ пропонують визнати терористичними організаціями батальйони “Дніпро” та “Донбас”

У Держдумі РФ пропонують визнати терористичними організаціями батальйони “Дніпро” та “Донбас”

56

12Київ. 10 червня 2014 (УНН). Член нижньої палати парламенту Олег Міхєєв (“Справедлива Росія”) направив звернення на ім’я генерального прокурора Росії Юрія Чайки. В ньому він просить вивчити діяльність батальйонів “Донбас” та “Дніпро” та визнати їх терористичними формуваннями. Про це пише видання “Известия”, повідомляє УНН.

Член нижньої палати парламенту Олег Міхєєв (“Справедлива Росія”) направив звернення на ім’я генерального прокурора Росії Юрія Чайки. У своєму листі він просить прокуратуру вивчити діяльність українських батальйонів “Дніпро” і Донбас”, які ведуть боротьбу на сході України “в безпосередній близькості від російського кордону, і визнати ці формування терористичними”, — пише видання. Депутат зауважив, що лідери націоналістичної організації “Правий сектор” не приховують, що батальйони формуються з її активістів, а фінансову підтримку бойовим формуванням надає український олігарх Ігор Коломойський.

“Сам Ярош, щодо якого і так порушено справу за „терористичними“ статтями (Слідчий комітет РФ відкрив кримінальну справу проти Дмитра Яроша — Ред.), публічно закликав своїх прихильників приєднуватися до формувань Коломойського і позиціонував себе як людина, якій підпорядковується батальйон „Донбас“, — цитує російське видання О.Міхєєва. — При цьому ми бачимо, що дії цих військових формувань призводять до жертв серед мирного населення. Ніхто за це не несе відповідальності, а дніпропетровський губернатор продовжує фінансувати каральні операції на сході країни”.

“Известия” повідомляють, що у своєму запиті парламентар просить Генпрокуратуру визнати добровольчі батальйони “Дніпро” і “Донбас” відповідно до російського законодавства терористичними організаціями. Також при вирішенні питання Олег Міхєєв просить прокуратуру розглянути питання про порушення кримінальної справи щодо Ігоря Коломойського за ст. 205.1 КК РФ “Сприяння терористичної діяльності”.
Голова Московської колегії адвокатів Андрій Князєв цілком допускає порушення кримінальної справи відносно Ігоря Коломойського в Росії.

“Якщо наслідувати приклад із заведенням кримінальної справи щодо національної гвардії, то можуть завести справу і в цьому випадку. Однак з точки зору теорії права це все відбувається на території іншої держави і стосується її внутрішніх проблем. Кожна кримінальна справа повинна мати свої наслідки, і того ж Коломойського відловити на нашій території ми не зможемо”, — пояснив адвокат.

Нагадамо, раніше в Дніпропетровській області сформували батальйон спеціального призначення “Дніпро”, до якого, за словами організаторів, входять патріоти України та місцеві мешканці. Батальйон відправився на Донбас у першій декаді травня з метою підтримання правопорядку, нейтралізації мародерів, бандитів, кримінальних елементів.

Також нагадаємо, раніше повідомлялося, що батальйон “Донбас” – добровольче незалежне об’єднання, до якого, як зазначають у батальйоні, входять патріотично налаштовані мешканціі Донецької області і декілька представників інших міст України.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я