додому Поточні новини У 2017 році з’явиться загальнообов’язкове медичне страхування

У 2017 році з’явиться загальнообов’язкове медичне страхування

122

Київ. 31 жовтня 2013 (ПолітКом). У 2017 році з’явиться загальнообов’язкове медичне страхування. Вводиться загальнообов’язкове медичне страхування як окремий вид соціального страхування, оскільки медичне страхування має охоплювати все населення, а не тільки працюючих або пенсіонерів.

Про це йдеться в оприлюдненому на сайті міністерства законопроекті https://www.moz.gov.ua/ua/portal/Pro_20131024_0.html#2

Страховиком за обов’язковим медичним страхуванням виступає фонд медстрахування, який пропонується створити як некомерційну самоврядну організацію.

Документ націлений на створення єдиної системи збору та обліку єдиного внеску на обов’язкове медстрахування в частині страхових внесків, які повинні вноситися роботодавцями в розмірі 4,25% від фонду оплати праці.

Також резерви фонду будуть наповнюватися за рахунок:

– залучення коштів державного та місцевих бюджетів на сплату страхових внесків за Відповідні категорії застрахованих;

– залучення коштів фонду соцстрахування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань;

– залучення коштів самозайнятого населення.

Передбачається, що зазначений законопроект набуде чинності з 1 січня 2017 року, оскільки за цей час потрібно прийняти необхідні заходи з реорганізації системи охорони здоров’я для переходу від змісту медустанов до принципів оплати наданих медичних послуг.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я