додому ПОЛІТИКА ТОМ КУПЕР. ВІЙНА В УКРАЇНІ, 27 ЛИПНЯ 2023: РОБОТИНЕ І СТАРОМАЙОРСЬКЕ

ТОМ КУПЕР. ВІЙНА В УКРАЇНІ, 27 ЛИПНЯ 2023: РОБОТИНЕ І СТАРОМАЙОРСЬКЕ

354

Привіт усім!

Цього разу я писав звіт не просто «нашвидкоруч», а буквально мало не «на бігу»… Тож зосередився лише на двох моментах.

1. Як мені наразі відомо, рештки «російського гарнізону» в Старомайорському (на південь від Великої Новоселівки, що на південному заході Донецької області) вчора увечері здалися. Тобто: хтось вижив і спробував утекти, але багато втікачів напоролися на власні мінні поля; інші здиміли, а ті, хто зостався, просто здалися. Українська морська піхота зачищає територію між цим селом та Урожайним.

2. На сході й південному сході від Роботиного ЗСУ просувалися далі на південь і вибили росіян іще з кількох позицій на східному фланзі, розширюючи прорив. Тож якщо почуєте розмови про Новопрокопівку… Скажімо так: здається, мені потрібна буде нова мапа цього району.

Сьогодні стало відомо про ще один «великий успіх» на цих теренах, але розповім про це, коли настане слушний час.

Виходить, у цьому районі ЗСУ вже пробили другу російську лінію оборони (саме тому вони так завзято наступали під Роботиним: тут було «лише кілька кілометрів» між російською «першою» та «другою» лініями — деінде між ними набагато більша відстань).

Загалом, мені здається, росіяни починають відчувати наслідки величезних втрат, яких їхні підрозділи зазнали за минулі 1,5 місяці, наслідки українських ударів по їхніх штабах, складах і мостах у тилу. З’являється дедалі більше повідомлень про те, що російські командири «під зав’язку» напихають лінію фронту солдатнею (типу 100 вояків на 100 метрів фронту), наче це може зупинити українців. Насправді ж росіяни просто перетворюються на чудові мішені для всіх видів української зброї. Також побільшало повідомлень про нестачу в росіян боєприпасів та іншого забезпечення.

Звичайно, пудінгові ударники профспілки пропагандонів заявляють про «атаки 100 танків», «50 із яких було знищено», а «українці зазнали величезних втрат». Але єдиний доказ того всього — нові й нові відео з початку червня: деколи виявляється, що тоді вони просто зняли один і той самий наступ одних і тих самих М2/М3 «Бредлі» на 7-8 різних камер. І тепер щотижня публікують відеозапис тих подій із нового ракурсу…

Власне кажучи, у ВСрф наразі закінчуються резервні підрозділи, і вони впевнено прямують до втрати контролю над полем битви.

Переклад: Микола Ковальчук

Редакція: Антоніна Ящук

Оригінал тут

Джерело тут

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я