додому ПОЛІТИКА ТОМ КУПЕР. ВІЙНА В УКРАЇНІ, 28 ЛИПНЯ 2023. КУРЯВА Й ШТОРМИ

ТОМ КУПЕР. ВІЙНА В УКРАЇНІ, 28 ЛИПНЯ 2023. КУРЯВА Й ШТОРМИ

476

Після успішних сухопутних операцій ЗСУ минулих кількох днів «здійнялося багато куряви», тому дуже складно відстежити, що тепер відбувається на полі бою. Ба більше, деякі події краще не розкривати «отак одразу». Тож маю для вас лише кілька «новин», і в «телеграфному стилі»…

  • Кліщіївка–Курдюмівка… за минулі 48 годин після розвалу своїх 57-мої та 72-гої мотострілецьких бригад (МСБр) росіяни задіяли 4-ту МСБр («сепаратистів», яких тепер доукомплектували російськими мобіками). За підтримки 83-тьої бригади ВДВ їм вдалося скористатися з ротації підрозділів ЗСУ в Кліщіївці й організувати контратаку з півночі. ЗСУ ж, схоже, прикривали цю ротацію атакою 17-тої танкової бригади в напрямку Опитного. Результат: «лобове зіткнення», яке, ймовірно, коштувало росіянам командного складу 4-тої МСБр. Відповідно, заяви ударників пудінгової профспілки пропагандонів про «відновлення контролю» над Кліщіївкою – лише надування щік.
  • Сам лише той факт, що росіяни «знову» за минулі 2–3 дні залучали ПКС у ролі «пожежної бригади» на цьому напрямку, є яскравим відображенням ситуації із сухопутними військами. Менше з тим, багато які авіаудари (і в стилі «насипай і тікай», і з використанням [керованих] плануючих бомб МПК/УМПК) мітили у два понтонні мости, які ЗСУ звели через канал «Сіверський Донець – Донбас» на північ від Курдюмівки.
  • Причиною розвалу російських ліній оборони на схід від Роботиного стало знищення російського 71-го МСП (у складі 42-ї МСД). Утворився розрив, з якого українці скористалися і просунулись на південь. 58-ма ЗВА «стабілізувала» ситуацію, перекинувши в район Новопрокопівки БАРС-1, БАРС-3 та БАРС-14, а також частини 22-гої та 45-тої бригад спєцназа: деякі з них одразу вдалися до контратаки, яка, схоже, спинила українців десь на кілометр північніше цього села. Інші частини тих самих підрозділів використали для посилення оборони 291-го МСП в Роботиному, бо цей підрозділ вже теж сягнув періоду напіврозпаду. Менше з тим, наразі видається, ніби ЗСУ вирішили не тиснути ані на Роботине, ані на Новопрокопівку (як того, певно, очікували і в 58-й ЗВА, і я сам): натомість, звернули на схід і спробували розширити прорив, вдаривши у західний фланг 100-тій розвідувальній бригаді ЗСрф. Так вони й опинилися на західних підступах до Вербового.
  • Причиною розвалу російських ліній оборони у Старомайорському стала поразка 247-го полку ВДВ. Торік у березні його понівечили під час «одеського маршу» 49-тої ЗВА, а тоді відновили із залученням мобіків зі складу російського десантного легіону [не зрозуміло, про яку організацію йдеться – перекл.]. Двома вечорами раніше ті, хто вижив зі складу цього полку, здалися в полон військовим 35-тої бригади морської піхоти [ЗСУ].
  • … і ще, з огляду на те, що ПКС в минулі кілька днів мали стільки роботи в районі Кліщіївки, вони не могли допомагати військам на півдні Запорізької області.

Насамкінець висловлю здогад, що базуватиметься на «численних домислах» – над ними я ставлю великий знак питання… але багато хто сприйме це як «погану новину».

Під час останнього великого ракетного удару по Україні – він стався в середу, 26 липня – схоже, росіяни використали десь 36 крилатих ракет «калібр» та 4 псевдобалістичні ракети «кинджал». Усі й без мене знають, що ПС ЗСУ заявили про збиття 33 «калібрів» і 3 «кинджалів».

Проте… схоже, що більшість цих ракет було використано для відвернення уваги наземних систем ППО ЗСУ від справжньої цілі – авіабази в Старокостянтинові, що на Хмельниччині. І що найгірше, в авіабазу, схоже, справді влучила одна чи більше російських ракет.

Старокостянтинів – база 7-мої бригади тактичної авіації ПС ЗСУ – це підрозділ, що керує літаками Су-24М, їх модернізували, щоб вони могли використовувати крилаті ракети Storm Shadow та SCALP-EG.

Учора речник ПС ЗСУ Юрій Ігнат підтвердив, що авіабаза у Старокостянтинові зазнала удару, проте не повідомив про деталі. З українського боку ніхто більше нічого з цього приводу не сказав. Але, судячи з того, що всі відмовляються коментувати цю подію… ну, мені здається, що російський удар заподіяв «значної шкоди».

Наприклад, не схоже, що ПС ЗСУ здійснювали нові пуски ракет Storm Shadow/SCALP-EG у минулі два дні.

Так, учора вночі були прильоти по різних штабах та складах забезпечення на півдні Запорізької області та на півдні Донеччини (а також по Шахтарську, розташованому східніше Донецька); однак – наскільки нам відомо – це все були пуски з систем M142 HIMARS та M270 MRLS.

Оригінал  

Переклад: Антон Шигімага

Редакція: Антоніна Ящук

Джерело тут

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я