додому ПОЛІТИКА ТОМ КУПЕР. ВІЙНА В УКРАЇНІ, 24 ЧЕРВНЯ 2023 р.: БУНТ пріґожина (ДОПОВНЕННЯ)

ТОМ КУПЕР. ВІЙНА В УКРАЇНІ, 24 ЧЕРВНЯ 2023 р.: БУНТ пріґожина (ДОПОВНЕННЯ)

573

Ще інші новини цього ранку: крім ростова-на-дону та штабу ОСК «юґ» у новочеркаську, ПВК «ваґнєр» також взяли під контроль місцеву авіабазу, «щоб припинити авіаудари» по їхніх колонах. 

Агентурна розвідка повідомляє, що «ваґнєрівці» також захопили велику авіабазу в таганрозі, що за 100 км. на захід від ростова, і наближаються до красндара (на південь від ростова).

Щобільше, «ваґнєр» збирається захопити воронєж, а це місто на пів дорозі від ростова до москви [див. карту]. Повідомляють, що колона «ваґнєра», яка йде у воронєж, потім продовжить свій рух до москви трасою М4… інша колона має вирушити з воронєжа на бєлґород… Окремі російські «воєнні блогери» повідомляють, що по «ваґнєрівській» колоні, яка рухається на москву, завдають масованих авіаударів.

Тимчасом, на фронті. Повідомляють, що 22-га бригада російського спєцназу (розгорнута в районі Оріхова) «переметнулася» на бік пріґожина. Те саме, як кажуть, зробили кілька підрозділів ОМОНу.

Багато хто говорить, що, оскільки 90% усіх військ ВСрф перебувають в Україні, путін є, фактично, «безборонним». Утім, треба пам’ятати, що в самій москві перебуває 15000 бійців росгвардії – дивізія спєцназу ім. дзержинського, а також ще принаймні 4000 солдатів військ спецпризначення. Повідомляють, що ці останні вже зайняли позиції довкола головних воєнних об’єктів, включно з міністерством оборони на фрунзенській. До того ж доволі багато війська перебуває на базах західніше та південніше від міста. 

Тим часом, повідомляють, що бойовики «ваґнєра» збили транспортний літак (очевидно, Ан-26 або Ан-32, хоча це може бути «розвідувальний борт» Ан-30)

Але це вже з розряду «слухів».

Зверніть увагу: ніхто з заколотників не висловлюється проти війни в Україні й не закликає вивести ВСрф з України чи припинити повітряні удари ВКС. Україна й надалі залишається ціллю пріґожина й тут його плани співпадають з планами пудінга та вишестоящих органів у москві. Вся ця заворушка пріґожина зводиться лише до «вимоги», щоб вишестоящі органи перестали тупити… якщо лише це не чергова «маскіровка»… 

Тому давайте підходити спокійно та тверезо: не робімо поспішних висновків.

Громадянська війна на росії, 24 червня 2023. Спеціальний антитерористичний заколот

ут хроніка коментарів Тома Купера, зроблених вчора 24.06, впродовж другої половини дня, коли фінал демаршу пріґожина ще не був зрозумілим, а також – прикінцеві коментарі, зроблені ближче до 1.00 за Києвом 25.06.

[Опубліковано упродовж другої половини дня 24.06 й до 1.00 – 25.06]

Усім вітання!

Час «підсумовувати» події на росії за минулу добу…

Звісно, хто ж заперечуватиме: після всіх скоєних росіянами звірств в Україні, прикольно спостерігати, як вони взялися розхитувати власну країну, втішно стежити за «вторгненням росіян на росію у відповідь на вторгнення росіян в Україну, покликане врятувати росію». Вставши з ліжка сьогодні вранці й почавши читати присвячені цій події новини, я відчув себе яжвамказавром вже за кілька хвилин, бо пригадав усі ті сотні попереджень, які повторював сам собі й багатьом-багатьом людям усі ці роки. Це ж очевидно: «система путін» уже давно розколює росію, хоча «ясно як білий день» це стало «тільки тепер».

А взагалі це така типова російська іронія — махач між двома групами військових злочинців:

– «системи путін», зокрема шойґу, ґєрасімова й олігархів, які їх підтримують

– і «системи ваґнєр» на чолі з пріґожиним.

Тут треба чітко сказати: усім зрозуміло, що у пріґожина політичної підтримки немає. Тобто нема підтримки від олігархів, які тримають при владі пудінга. І хто спостерігав за його виступами в соцмережах та жорсткою критикою вишестоящих органів у москві (а це триває вже кілька місяців), той, мабуть, очікував, що рано чи пізно пріґожин «десь дінеться», наприклад, «впаде зі сходів», а потім ще й «вилетить у вікно»…

А проте «система путін» дала пріґожину приватну армію, найкрутіше в росії оснащену і найдосвідченішу в боях. Цей тип заявляє, що має в підпорядкуванні 25 000 солдатів.

До того ж пріґожин та його військо мають, схоже, нормальну таку підтримку в лавах невдоволеної російської публіки, а також серед частини збройних сил. Принаймні в ростові.

Ось така «стартова і фокусна точка» цього конфлікту.

Сюжет

Тільки з останніх дій (упродовж доби) пріґожина та його армії чітко видно, що операція дуже добре спланована і майстерно виконана: судячи з наявної інформації, ваґнєр, поза сумнівом, діє за «сюжетом». Сюжетом перевороту.

Цікаво, що «система путін», схоже, не помітила ваґнєрівської підготовки. ГРУ і ФСБ з тріском провалили завдання її виявити і про неї попередити. Я кажу про підготовку, бо операція, що її ваґнєр здійснив за минулі 24 години, аж ніяк не була «спонтанною реакцією на удар ВСрф», як стверджує пріґожин.

По-перше: як я вже згадував у своєму ранковому «зведенні/огляді» [24.06 – ред.], члени ПВК «ваґнєр» почали прощатися зі своїми родичами ще вчора. Можливо, це сталося після «нападу», який нібито спровокував пріґожина, а може й ні. Це ще треба з’ясувати. Однак ніхто не запевнить мене, що вони утнули це все «спонтанно»…

Так само, як і десь 90% ВСрф, основна частина ПВК «ваґнєр» була зосереджена на території України. Учора вдень і минулої ночі [23-24.06] вони виїхали з України на південний захід росії – причому двома великими бригадами, організованими в кілька штурмових груп, які пересувалися довгими колонами військових машин.

Південна група увійшла і взяла ростов-на-дону сьогодні вранці [24.06]. Звідти вона рушила на новочеркаськ, таганрог і авіабазу міллерово. Дорогою вона збила два вертольоти радіоелектронної боротьби Мі-8МТРП-1 і штурмовик Мі-34 ПКС рф нібито, «за те, що вони стріляли в цивільних» (на відео, про яке йдеться, показано авіаудар по «стандартному» цивільному 13,60-метровому тентованому причепу, в який рано вранці влучили Ка-52 ПКС на трасі М4 з Ростова в північному напрямку).

Через кілька годин (оскільки відстань від України була набагато більшою) північна група увійшла до воронежа і зайняла величезну бутурлинівську авіабазу. Звідти почала просуватися у напрямку москви – і це незважаючи на всі повітряні удари винищувачів-бомбардувальників Су-34 і штурмовиків Ка-52 ПКС рф: останні були або збиті, або змушені відступити (щоправда, лише після того, як Ка-52 підпалили склад палива у воронежі).

У цьому ж районі «ваґнєр» також збив Ан-24 або Ан-26 ВКС.

За останніми повідомленнями, або та сама колона, або одна з її частин – а це величезна колона, що налічує до 400 одиниць військової техніки (включаючи причепи з Т-72, Т-80 і БМП), добре захищена мобільними зенітно-ракетними комплексами «Панцир» – досягла району липецька.

Це приблизно 300 км на південь від москви. І справді, близько полудня одна з колон «ваґнєра» мала би досягти району борисоглібська (на схід від воронежа), де знаходиться склад 375 Об’єкт С, підконтрольний 12-му відділу міністерства оборони росії: це сховище для зберігання ядерної зброї.

Близько 18.00 за місцевим часом головна колона «ваґнєра» повинна була проїхати Тулу…

Погляньте на карти, а потім зверніть увагу на відстані. Це просто неможливо зробити без достатньої кількості палива. Без ВЕЛИКОЇ КІЛЬКОСТІ палива. А наявність великої кількості пального означає, що вони добре підготувалися. Насправді, що вони готувалися до цього «не один день».

Подібне неможливо зробити й без великої кількості зброї, але в цьому плані ПВК «ваґнєр» оснащена добре. Це не може бути секретом. Якщо мене щось тут і «здивувало» – то це наявна в них кількість важких транспортних засобів для перевезення своїх Т-72 і БМП.

Так чи інакше: це ще одне підтвердження, що все це готувалося вже певний час.

Що ж, може, путін зі своєю росґвардією і має «600.000» особового складу «під ружжом», проте: росґвардія розкидана по всій росії (буквально: «від калінінґрада до владівостока»), і в переважній більшості ці «гвардійці» заледве озброєні. Навіть «сорокатисячна» (як кажуть) частина росґвардії, до якої належать спецназ та омон, розташована у багатьох різних місцях. Але навіть якби й були всі вкупі: навряд чи вони спромоглися б дорівнятися до «ваґнерівців». Саме тому вони будували блок-пости вздовж траси М4, на південних підступах до москви.

Чи буде пріґожин «душити» ВСрф?

Історичний досвід вчить нас, що навіть «жменька» досвідчених у боях, «обстріляних» вояків може швидко захопити владу в будь-якій країні, незалежно від її розмірів. Очевидно, пріґожин і його «ваґнери-дірлеванґери» [дірлеванґери – особливо жорстока частина нацистських СС] поки не там, «де в росії важливо бути»: вони не в москві, вони не в петербурзі. Тому може здаватися, що їхня «місія» безнадійна… [ці міркування написані ще до «розвороту» пріґожина – ред.]

Але врахуйте, що зараз «ваґнерівці» діють у глибокому тилу ВСрф, ВДВ, ФСБ та формувань росґвардії, задіяних в Україні (частини росґвардії на території України та в бєлґородській області включають також чеченців-кадировців). Зараз «ваґнерівці» контролюють два із трьох найбільших вузлів постачання ВСрф (ростов і воронєж): тільки Крим досі під контролем пудінга. Тобто: ЯКЩО (а це велике «якщо») пудінг, шойгу й ґєрасімов надумають у відповідь задіяти значну кількість контингенту ВДВ і спєцназу (думаю, саме це їм і доведеться зробити, оскільки росґвардії, ССО і ВКС навряд чи «вистачить», щоб зупинити буйного пріґожина), їм доведеться послабити свої підрозділи в України, а тим часом «ваґнерівці» зможуть запросто відрізати їм шляхи постачання. Власне кажучи, вони навіть могли б відрізати їм звʼязок із москвою…

Фактор часу

Важливий (а також дуже непевний) фактор у всіх таких заколотах — це час: може бути, що час працює на пріґожина, а може бути, що час працює проти нього. Розвиток ситуації насамперед залежить від вільного потоку інформації — саме тому російська влада вже шукає способів відрізати пріґожину і «ваґнерівцям» доступ до соцмереж.

Час потрібен пріґожину, щоб переконати якомога більше особового складу ВСрф, ВДВ та різних формувань спєцназу приєднатися до нього. З іншого боку, що більше часу пудінг та його свита мають, щоб «довести», що вони «контролюють ситуацію», то краще для них…

Так чи інакше, якщо бойовики «ваґнера» справді налаштовані так рішуче, як наголошує пріґожин (а повідомлення в соцмережах із кіл, близьких до «ваґнера» це нібито підтверджують), то все це не закінчиться за кілька годин, а розпочне в росії громадянську війну.

Адже наразі ясно, що пріґожин заходився скидати путіна, не менше.

.

[а це доповнення зроблено вже після закінчення «епопеї» – ред.]

Отже, пріґожин перетворив усю заваруху в пафосну російську мильну

оперу… Аж дивно, що актори в ній не розмовляли іспанською.

пріґожина висилають у білорусь, а ваґнерівці отримали гарантію

недоторканності. Їм тільки треба підписати контракти з росміноборони

або звалити в Африку… Ну що ж, рахуємо години до їхньої ліквідації.

Фейком виявилася готовність 217-тої ВДВ переметнутися… Ну і звісно, в

процесі не пролилася жодна крапля російської крові, як гордо заявив

пріґожин. Це ж очевидно, що кадр, який посилав на смерть сотні тисяч

людей, не перейматиметься таким дрібʼязком, як смерті збитих

ваґнерівцями 12-ти пілотів ВКС.

Кажу ж: пафосна російська мильна опера. Праві були всі, хто казав, що

ту купу сміття, гордо названу «нацією», неможливо реформувати.

Тепер росіяни знову можуть пишатися своїми героями, а ФСБ матиме

роботу на кілька тижнів — арештовувати тих, хто вчора і сьогодні став на

бік пріґожина.

А ми з вами залишаємося при двох певних істинах:

а) «ваґнєру» капут і

б) усі в росії брешуть. Щойно роззявлять рот. Те саме стосується

і путінфанів закордоном.

Оригінали тут: і тут: і тут

Переклад: Микола Ковальчук, Дарина Постернак, Антоніна Ящук

Редакція: Ростислав Семків

Джерело тут і тут

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я